23липня2024

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькій книгозбірні провели творчу зустріч із газетярем та літератором Петром Мельником (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькій книгозбірні провели творчу зустріч із газетярем та літератором Петром Мельником (ФОТО)

403634723 882472166590720 530154391249182064 n

Днями до обласної книгозбірні для юнацтва ім. Є Маланюка завітав голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки журналістів, заслужений журналіст України, який організував збір коштів на підтримку ЗСУ за придбані учасниками зустрічі його книжки.

Петро Мельник, вчитель математики і фізики за фахом, згадав своє далеке дитинство, проведене у багатодітній родині простих колгоспників селі Великі Трояни на Кіровоградщині, свої перші несміливі «проби пера» в місцевій пресі та початок трудового шляху в редакції районної газети «Новоукраїнські новини».

400187651 883364306658893 4864210766399607435 n

Спершу навчався працювати з друкованим словом у досвідчених газетярів, потому опанував сучасні засоби зв’язку та Інтернет-технології, які диктують у наш час інші підходи, бо журналіст повинен швидко осмислити факт і оперативно передати матеріал у своє видання.  

І це не все, бо переконаннй у тому,   що журналіст  повинен бути одночасно і політиком, і  психологом, і дипломатом у одній особі, доносити до людей подих сучасності , розкривати  характерні рнси конкретної дійсності, завжди  перебувати в самому епіцентрі подій у різних точках нашого непередбаченого життя,  яке  систематично висвітлював, зокрема, як кореспондент парламентської газети «Голос України» А все тому, що  з юності усвідомив аксіому: не можна стати справжнім журналістом, не прагнучи виявити своє творче «я», створити своє ім’я, адже кожен із нас  підписується під матеріалом і має дорожити своїм іменем.

Від розмови під час зустрічі про першу любов до журналістики, яку гість бібліотеки називає справою свого життя, розмова торкнулася й питання недоліків у цій професії,  головним з яких  за роками напруженої творчої щоденної праці  виникає  так зване «вигоряння», подібне до педагогічного. На щастя, Петро Мельник його відчув і вирішив   паралельно  з журналістикою  зайнятися письменницькою працею, яка виявилася доречною.  

Про здобутки у новому для нього амплуа вже як новеліста вели розмову місцеві поети і прозаїки: Олександр Косенко, Наталія Бідненко, Олена Баранова, Олена Надутенко, директорка бібліотеки Лариса Савенко та інші учасники зустрічі.  

Очільник обласної організації болгар "Нашіте хора" Сергій Осадчий подякував Петрові Мельнику за ділову дружню підтримку в ЗМІ, зокрема, у  вирішенні важливого питання відкриття рейкового сполучення з одним із віддалених районів Кіровоградщини.

403632706 177356805463830 8426011614595083464 n

Ведуча заходу Наталія Бідненко розповіла про життєпис та творчий доробок гостя бібліотеки, презентувала його першу книжку новел із назвою «Love stori, якої не було», а бард Олександр Чеботар вітав Петра Мельника своїми піснями, які чергувалися з проведенням гумористичної вікторини, організованої автором збірки новел, врученням символічних призів на згадку переможцям, а також побажаннями йому рясних творчих ужинків. 

                                                                                                                                        Анатолій Саржевський,

                                                                                     фото автора