КУЛЬТУРА
Фотовиставку про місто, яке росія нещадно перетворила на руїни, презентували у кропивницькому музеї (ФОТО)
- Останнє оновлення: 28 вересня 2024
Фотовиставку «Бахмут: Перемога крізь руїни» розгорнули в залі пам’яті кропивницького Музею мистецтв.
Експозиція місить 26 світлин, які віддзеркалюючи красу, історію та культуру українського квітучого міста Бахмут і умовно поділяють його життя на до та після повномасштабного вторгнення, повідомили в обласній раді.
Фотографії розповідають про історію міста, його мешканців мовою контрастів, побудованих на протиставленні мирного життя руїнам війни.
"Концепцію контрастів посилює розташування світлин. Переглядаючи їх, відвідувачі мають можливість заново відкрити та відчути для себе український Бахмут, його родзинки – побачити, як вирувало нещодавно життя серед затишних скверів та житлових багатоповерхівок, навчальних та адміністративні та споруд, міських муралів і пам’яток архітектури. Все те, що росія нещадно перетворила на руїни. Але місто продовжує жити, боротися та сподіватися на краще майбутнє – в першу чергу завдяки своїм жителям, які, де б не були наразі, зберігають рідне місто в своїх серцях та оберігають пам’ять про нього", – йдеться в повідомленні.
Довідково: до повномасштабного вторгнення ворога у лютому 2022 році Бахмут був районним центром Донецької області з населенням у 73 тисячі жителів. Саме це місто, яке у 2016 році нарешті відновило свою історичну, українську назву Бахмут замість насадженої радянської Артемівськ стало епіцентром найкровопролитнішої та найкривавішої битви піхоти з часів Другої світової війни, що отримала красномовну назву «Бахмутська м’ясорубка». Тривалий час його ім’я звучало в топових новинах України та світу. Вже в травні 2022 року лінія фронту наблизилась до міста, почались його артилерійські та авіаційні обстріли. Українські воїни довгий час вели боротьбу за Бахмут – основна фаза битви за охоплює період з 1 серпня 2022 року до кінця травня 2023 року. Внаслідок бойових дій місто майже вщент знищено. Значення оборони Бахмута для зриву московського бліцкригу переоцінити важко, адже було виграно час, а ворог поніс величезні втрати. Це черговий доказ невмирущої української військової доблесті, коли нащадки славного українського козацтва дали серйозну відсіч так званій «другій армії» світу.