25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Рішення про зняття пільг із учасників ООС у Кропивницькому не остаточне

ОСВІТА

Рішення про зняття пільг із учасників ООС у Кропивницькому не остаточне

Міська рада Кропивницького шукатиме можливості для фінансування харчування дітей, батьки яких є учасниками ООС.

09 2

Про це повідомила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко.

Нагадаємо, що вчора, 8 січня, пройшла мирна акція щодо відміни рішення виконавчого комітету від від 27 грудня 2018 року «Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти Кропивницького на 2019 рік».

Посадовець поспілкувалась із учасниками мітингу, який проходив під стінами міської ради: активісти виступили проти відміни безкоштовного харчування в садочках та школах дітей АТОвців. 

«Відповідно до рішення від оплати за харчування звільняються діти, батьки яких згинули, зникли безвісти, потрапили в полон чи отримали інвалідність під час участі в АТО (ООС). А от харчувати дітей діючих військових хочуть з цього року припинити, тому що на це не вистачає коштів міського бюджету», – пояснила Лариса Костенко.

За її інформацією, програму безкоштовного харчування дітей учасників АТО започаткували  у 2014-му році. Тоді дітей учасників бойових дій в місті було 423, і на те, щоб безкоштовно годувати їх у школах та садочках пішло понад 98 тисяч гривень з міського бюджету. У 2015-му році таких дітей було вже понад тисячу, на їх харчування виділили понад 766 тисяч гривень з бюджету. У 2016 році кількість дітей учасників АТО виросла до 1470. Понад 2 мільйони гривень тоді пішло на те, щоб безкоштовно їх харчувати. Вже у 2017 році на харчування дітей цієї пільгової категорії пішло понад 3 мільйони 200 тисяч гривень, а діток, яких безкоштовно харчували було 1800. У 2018 році дітей учасників АТО стало понад 2100 осіб, і на те, щоб забезпечити їх безкоштовними обідами в міському бюджеті передбачили майже 5 мільйонів гривень. Вже цього року дітей учасників АТО стало майже 2 500 осіб, на їх харчування вже треба майже 8 мільйонів гривень, а це сума для освітянського бюджету майже непідйомна.

«Зважаючи на резонанс, який викликало це рішення, ми розглядаємо кілька пропозицій щодо перегляду цього питання. Але в межах затвердженого бюджету і з урахуванням досвіду інших регіонів», – зазначила Лариса Костенко..

Водночас, за словами керівника управління освіти, всі пільги, гарантовані державною, в місті дотримуються.  До того ж у Кропивницькому продовжує ефективно працювати комплексна програма підтримки учасників АТО та членів їх сімей, відповідно до якої, дітям загиблих учасників АТО купують подарунки до різних свят, їх безкоштовно оздоровлюють у літніх таборах, дають можливість безкоштовно навчатись в комунальних позашкільних навчальних закладах, дають пільги по оплаті у школах естетичного виховання.

http://www.kr-rada.gov.ua