26травня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Кропивницький: народний депутат Костянтин Яриніч розповів про ситуацію у медичному виші

ОСВІТА

Кропивницький: народний депутат Костянтин Яриніч розповів про ситуацію у медичному виші

Про конфлікт із іноземними студентами у Донецькому меичному виші, який вийшов за межі Кіровогрвдської області й України, розповів під час прес-конференції народний депутат Костянтин Яриніч.

53877625 2259967560728440 3238049979884896256 n

Майже всі іноземні студенти Донецького медуніверситету навчаються у Кропивницькому, незначна частина – у Маріуполі та Краматорську.

За словами народного депутата, життя іноземних студентів у Кропивницькому розвиває, зокрема, туристичну складову міста. Тож, скандали – точно не на користь іміджу обласного центру та країни в цілому.

Зараз оголошена підозра колишньому ректору університету, який керував структурою на відстані. Новий виконуючий обов'язки ректора скасував наказ про депортацію студентів. Університет розриває стосунки з фірмою, яка не сплатила рахунки, і чекає до 15 березня погашення боргу від Агенції "Українські освітні послуги".

"У контракті написано, що студент не несе відповідальність за те, що агенція не заплатила гроші університету. Поводження цієї фірми я розцінюю як шахрайство. Адже понад мільйон гривень не проплачено", – розповів народний депутат.

На отримання університетів йде 10 % з держбюджету, решту 90 % виші заробляють шляхом отримання коштів за навчання.

"Наша мета, щоб студенти не лише навчались, а й залишалися працювати на території Кіровоградщини. Зараз нам бракує близько 30 % лікарського персоналу (1500 чоловік) по області", – розповів Констянтин Яриніч.

За словами народного дептутата, студенти теж винні, бо вони не читали контракти, а просто підписували, довіряючи нашій державі. Також документів на руках у них не було, фірма залишала їх собі.

"Частину контрактів ми знайшли, частину поновлюємо. Агенція знаходить у Краматорську, де шукає інші документи", – сказав народний депутат.

Констянтин Яриніч виокремив головні завдання: отримати гроші від горезвісної агенції, розірвати трьохсторонній контракт (студенти – університет – фірма). За його словами, створять аудит: три сторони (університет –студенти – виш) і народний депутат з адвокатами.

"Я готовий захистити кожного студента. Ніхто не платитиме подвійну ціну за навчання. Пресинг є і з боку університету. Такий "захист" не має права працювати у такій структурі", – повідомив Константин Яриніч.

Народний депутат також розповів про стан гуртожитку, в якому живуть студенти.

"У мене був шок, коли я побачив студентів за комп’ютерами... у шапках. І це була не зима холодна", – зазначив Констянтин Яриніч.