10серпня2020

ГОЛОВНА ОСВІТА Науковиця з Кропивницького – серед лідерів найчастіше цитованих в Україні

ОСВІТА

Науковиця з Кропивницького – серед лідерів найчастіше цитованих в Україні

IMG 8094Одним із найважливіших критеріїв оцінювання наукового рівня вченого є індекс цитування його праць.

Згідно з індексом Scopus Галина Кузьменко, викладачка кафедри аудиту та оподаткування Центрально-українського національного технічного університету, що у Кропивницькому, належить до тих науковців країни, на чиї праці найчастіше посилаються.

Сприяє цьому її неабияка працездатність. У доробку Галини Іванвни – десятки статей, опублікованих у вітчизняних та зарубіжних наукових часописах, кілька монографій.

Нещодавно світ побачила ще одна монографія "Державі потрібен фахівець високого рівня: перспективи розвитку", підготовлена в співавторстві з доктором педагогічних наук Олександром Барном.

У монографії, над якою працювали майже рік, науковці аналізують як вітчизняні, так і світові теоретичні розробки, а також узагальнюють кращий досвід підготовки фахівців.

За словами, Галини Кузьменко, при написанні книги прислужилася її шістнадцятирічна праця в міжнародній авіакомпанії УРГА, коли на посаді першого заступника генерального директора вона відповідала, зокрема, й за фахову готовність її працівників виконувати свої службові обов'язки.

Ось як науковиця характеризує нинішню кадрову ситуацію в країні:

"Ми маємо багато фахівців високого рівня, але проблема в тому, що при призначенні на посади – і це сьогодні особливо помітно – найголовнішою є особиста відданість патрону. Не має значення – хороший він фахівець чи поганий – головне – особиста відданість. Але кадри, які тільки виконують чужу волю, деградують, користь від ні як державі, так і суспільству мінімальна".

Щодо підготовки фахівців, то, на думку Галини Кузьменко, сьогодні визначальним має бути замовлення на них і від держави, і від бізнесу. 

"Бізнес часто критикує українські виші за нібито низьку підготовку потрібних їм спеціалістів, в той же час сам не йде до вишів і не каже, яким вимогам має відповідати майбутній спеціаліст", – зазначила науковиця.

У цьому плані їй імпонує досвід сусідньої Польщі.

"У рамках співпраці із зарубіжними університетами мені часто доводиться бувати в польських університетах. Що кидається у вічі – там кожен студент старших курсів уже знає, в якій компанії працюватиме й відповідно набуває тих знань, які йому знадобляться в першу чергу. Більшість із них уже й працює в "своїх" компаніях у вільний від навчання час", – сказала Галина Кузьменко.

Незабаром вийдуть ще дві книги науковиці.