13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Варіанти старту навчального року озвучили в управлінні освіти міськради Кропивницького (ФОТО)

ОСВІТА

Варіанти старту навчального року озвучили в управлінні освіти міськради Кропивницького (ФОТО)

27801 1200x800 2

Як і коли розпочнеться навчальний рік 2020-2021 в обласному центр? Про організацію процесу вчора, 29 липня, розповіла начальниця управління освіти міськради Лариса Костенко.

27800 1200x800 2

За її словами, керівники закладів загальної середньої освіти незабаром отримають алгоритми, за якими готуватимуть школи до 1 вересня.

"Триває активна підготовка, щоб забезпечити навчальні заклади усім необхідним. У школах, станом на сьогодні, заготовлені пірометри, запас антисептиків, проводимо закупівлю миючих засобів та засобів індивідуального захисту. Якщо учні навчатимуться в класах по 15 осіб, то навчальний процес поділимо на кілька змін. Для початкової школи уроки триватимуть по 20-25 хвилин. Також у нас вже є варіанти розташування меблів у класах", – розповіла Лариса Костенко. 

Очільниця управління освіти звернула увагу на організацію харчування учнів молодших класів. У разі, якщо робота їдалень виявиться під забороною, – будуть закуповувати сухпайки.

Під час наради з директорами шкіл розглядатимуть  різні форми навчання: класичне – з дотриманням санітарних вимог відповідно до визначеної карантинної зони. Лариса Костенко зауважила, що в управлінні освіти готові до всіх можливих варіантів, але найбільше сподіваються, що 1 вересня діти повернуться за шкільні парти.

"Ми врахували побажання батьків та громадських організацій щодо проведення навчання з елементами дистанційності. Ми почали вивчати різні платформи, рекомендовані міністерством освіти щодо елементів дистанційного навчання і обрали платформу з можливістю проводити онлайн навчання під розклад. Під час такого уроку вчитель буде бачити, хто присутній. Є дошка, матеріали для завантаження, домашні завдання, журнал та звіти. Передбачені чат окремо з кожним учнем і всім класом. Особливість системи ще й у тому, що учні бачитимуть тільки вчителя. До того ж усі уроки записуватимуть", – зауважила Лариса Костенко. 

І додала, що нині систему тестують в управлінні освіти.