17липня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Непопулярне рішення: через місяць закриють медичний університет у Кропивницькому

ОСВІТА

Непопулярне рішення: через місяць закриють медичний університет у Кропивницькому

188366825 2208900562576476 1442173519002114249 n

Філію Донецького національного медичного університету у Кропивницькому закриють в кінці червня.

800 студентів тоді закінчать навчальний рік. Після цього матеріально-технічну базу почнуть перевозити в Краматорськ, розповіла  виконувачка обов'язків ректора Донецького медуніверситету Майя Єрмолаєва Суспільному. 

Майя Єрмолаєва каже, що приїхала в Кропивницький, аби розповісти студентам та працівникам, чому закривають філію та що далі їм робити.

Пояснила, закривають через невідповідність вимогам ліцензування в провадженні освітньої діяльності, які прописані у постанові Кабінету Міністрів від 24 березня цього року. Ліцензію на освіту отримує університет тоді, коли кількість викладачів, які мають науковий ступінь або вчене звання, повинна бути не менше 50% на відповідному рівні вищої освіти. З них, які мають науковий ступінь доктора наук або вчене звання професора, – не менше 10 %.

У Кропивницькій філії 192 працівники. З них науковий ступінь мають 24,8% (35 – кандидатів наук, 1 – доктор наук), доктора медичних наук – жодного. Тому, каже Майя Єрмолаєва, вони не можуть забезпечити якісну освіту майбутнім медикам. До цих змін вимога щодо 50% викладачів з науковим ступенем діяла на їх кількість у самому університеті, а не у філіях, зокрема.

"Студентам ми пропонуємо перевестися до Краматорська – це наша базова локація, у них є можливість навчатись далі там, або в нас є ще філія у Донецькій області у місті Маріуполь. Що стосується викладачів, то тут складніше, бо це дорослі люди і мають тут родини та побут. Але ті викладачі, які відповідають ліцензійним вимогам, можуть у подальшому продовжувати працювати у нашому університеті", – зазначила Майя Єрмолаєва.

Говорить, тих викладачів, які не погодяться на переїзд, звільнять, згідно з трудовим законодавством.

Учора, 26 травня, керівниця університету зустрілась зі студентами першого та другого курсів. На зустріч прийшли десятеро.

Майя Єрмолаєва каже: ті студенти, які навчаються на контрактній основі, переукладати договори не будуть, сплачуватимуть за навчання за умовами укладеного договору під час вступу в університет. З 10 студентів, які були на зустрічі, свою позицію погодилась прокоментувати одна студентка другого курсу Маргарита Іванюшка.

"Я все-таки планую переводитись до іншого університету. Недалеко від дому у Полтавський виш. Краматорськ і Маріуполь мені дуже далеко. Я сьогодні все почула, що хотіла знати і вирішила, що мені потрібно зробити".

Керівник кропивницької філії Сергій Нестеров вважає: іншого варіанту, ніж ліквідувати філію, немає.

"Це не популярне рішення. Ми маємо це зробити, щоб забезпечити освіту іншим студентам і врятувати сам виш. Це вимушена міра і ситуацію змінити неможливо. Я, як і всі, попадаю під скорочення та переведення. Я взагалі ще не вирішив чи буду переїжджати до міста Маріуполь чи Краматорська, ще є час".

Кандидатка педагогічних наук та викладачка філії Ольга Лунгул пропрацювала у філії 3,5 роки.

"Поки що нам нічого не сказали, що конкретно пропонують, але якщо звернути увагу на те, що у мене тут – сім'я, маленька дитина, я не зможу переїхати. Тобто, я через місяць залишаюся без роботи, всі наукові дослідження і надбання, що здобула за 3,5 роки, треба буде просто припинити".

Працівників університету мають поінформувати про всі новації вишу вже сьогодні.

Суспільне отримало відповідь на запит міністру освіти та науки Сергію Шкарлету про те, чого бракує для ліцензування кропивницької філії Донецького медичного університету та, що можливо зробити для його збереження.

У відповіді йдеться про те, що Донецький медуніверситет знаходиться у сфері управління міністерства охорони здоров’я. Питання про створення чи ліквідацію територіально відокремлених структурних підрозділів вирішує самостійно. Тож, Суспільне направило запит міністру охорони здоров'я Віктору Ляшку. 

Деталі – у відео.

Читайте також: Кропивницький медуніверситет – у полі уваги МОЗу

Не дамо зруйнувати мрію: студенти відстоюють своє право навчатися у Кропивницькому 

У Кропивницькому спільними зусиллями намагаються зберегти кадровий потенціал для медичної галузі області 

Чому медичний університет не прижився у Кропивницькому