25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Бюджет-2022: які зміни чекають на освітню галузь Кропивницького

ОСВІТА

Бюджет-2022: які зміни чекають на освітню галузь Кропивницького

Показники дохідної частини проєкту бюджету Кропивницької міської територіальної громади на 2022 рік обраховано в сумі 2, 584 мільярда гривень.

04 1

Про це повідомила керівниця фінуправління Любов Бочкова.

Щодо видаткової частини прогнозу бюджету, то в першу чергу при її формуванні, враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами та некомерційними підприємствами охорони здоров’я.

Так, за словами посадовиці, в освітній сфері у 2022 році плануються деякі зміни, а саме вперше проєктом Державного бюджету передбачається субвенція на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти всієї України (1,5 млрд. грн), а також субвенція на забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти держави (1,5 млрд. грн).

«Продовжується також реалізація програми «Нова українська школа», де обсяг фінансування в проекті Державного бюджету зберігається на рівні 2021 року, передбачається субвенція «Спроможна школа для кращих результатів», що на 30% більше, ніж у 2021 році, субвенція на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами із обсягом фінансування на рівні 2021 року», –- зазначила Любов Бочкова.

Обсяг освітньої субвенції для бюджету Кропивницької територіальної громади передбачений в сумі 493,3 млн. грн, що на 10,2 % або +45,7 млн. грн більше обсягу 2021 року (447,6 млн. грн).