17серпня2022

ГОЛОВНА ОСВІТА У Кропивницькому початок стандартного навчального процесу під питанням

ОСВІТА

У Кропивницькому початок стандартного навчального процесу під питанням

Із першого вересня школярі та студенти мають навчатися офлайн.

01 4

На цьому наголосила радниця начальника Кіровоградської військової адміністрації Галина Пастух на щотижневій нараді з керівниками громад області.

Як відбуватиметься процес навчання у закладах, залежить від ситуації в країні. Щодо безпеки дітей – наразі проводять аудит укриттів, які можутьвикористати для учнів.

«Є потреба як мінімум у найпростіших сховищах у школах, їх матеріально-технічного забезпечення, тобто наявності відповідних вимог щодо води, аптечок тощо. Ми маємо в області такі школи, де є бомбосховища. Окремо, якщо поруч зі школою є бомбосховища, мають бути розроблені спеціалізовані шляхи евакуації, вони мають бути затверджені ДСНС і погоджена робота охорони і поліції. Ця робота проводиться дуже активно», – зазначила радниця начальника Кіровоградської ОВА.

А тим часом Батьківська рада Кропивницького зробила опитування батьків щодо їхнього бачення навчального процесу.

01 3

Найбільша кількість голосів наразі – винятково за дистанційку. Із значним відривом на другому місці – змішані форми навчання. Інші три пукти: очне навчання після закінчення війни, усе залежить від наявності бомбосховища у приміщенні та лише очне, підтримують майже однакова кількість респондентів.

Серед найпоширеніших коментарів – війна скоро не закінчиться, рашисти навмисно обстрілюють саме лікарні та школи, найдорожче – життя дітей, ігнорування самими дорослими сирен та відсутність надійних укриттів.

Марія:
– Зараз навмисне обстрілюють лікарні, торгові центри, з 1 вересня можуть почати і школи. Страшно відправити свою дитину в школу, а ще страшніше вчителю в таких умовах нести відповідальність за життя інших дітей.

Ольга:
– Для мене найдорожче – життя моїх дітей! Це цінність, яку я навіть поряд не поставлю з більш якісним навчанням.

Олена:
– Читаючи коментарі, дивуюся дуальності суджень. Спостерігаючи за дітьми у дворі і по вулицях – жодна тривога не заганяє їх в укриття. До того ж сховищ наразі немає не лише в школах, а й у місті – лише одне чи два, які відповідають нормам. І дуже сумніваюся, що ви разом з дітьми кожної тривоги бігаєте по неприсособленим для цього підвалах . Тому навчання очно чи дистанційно має бути на вибір батьків, бо війна пройде як і ковід свого часу, а от знання і соціалізація пройдуть мимо дітей , яким ще цю країну відбудовувати і розвивати.