02грудня2023

ГОЛОВНА ОСВІТА Завкафедри ДонДУВСу навчав допомагати при гострому стресі (ФОТО)

ОСВІТА

Завкафедри ДонДУВСу навчав допомагати при гострому стресі (ФОТО)

344413254 957261191989356 1277370426628685154 n

"Перша психологічна допомога при афективних реакціях на гострий бойовий стрес".

Так називається тренінг для представників сил оборони, що його провели у ДонДУВС. 

Загальний алгоритм тренінгу розробив завідувач кафедри екстремальної та кризової психології факультету підготовки фахівців для підрозділів досудового розслідування ДонДУВС Андрій Фоменко. Він ліг в основу роботи з надання першої психологічної допомоги при гострому стресі та афективних станах для підрозділів сил оборони України, зокрема для штурмових бригад.

 «Тренінг дає уявлення правоохоронцю чи військовослужбовцю, як діяти в умовах стресових ситуацій, як допомогти своєму товаришу або побратиму, щоб вивести його якісно зі стану гострого стресу, повернути до боєздатності і згодом уникнути травматизацій, – розповідає Андрій Фоменко. – Подібні тренінги проводяться на постійній основі, здебільшого для тих, хто безпосередньо бере участь у бойових діях».

344990802 774347047463497 8134216711533532876 n

Тренінг складається з модулів: надання допомоги при гострому стресі «ступор», при гострій стресовій реакції «гостра рухова активність» та при панічному стані.

«Фактично, мова йде про частину великого тренінгу психологічна підготовка або допсихологічна допомога, бо надавати її, скоріш за все, буде не психолог, а побратим. Якісне навчання взаємодії під час стресових ситуацій дозволяє уникнути в подальшому великих криз в житті людини, – пояснює тренер. – Ми постійно зустрічаємося зі станами стресу різної інтенсивності та психоемоційної модальності, тобто здебільшого стреси є негативними, те, що називаємо дистреси або гострий стрес. Це стосується не тільки військовослужбовців чи поліцейських, а й цивільних людей, які намагаються боротися з важкими емоційними станами. Відчуваємо потребу надавати підтримку, навчаючи представників сил оборони. Здійснюючи психоедукацію стресових впливів, ми забезпечуємо людину стратегіями поведінки, як допомогти собі та іншим».

Представники сил оборони, які взяли участь у перших тренінгах від психолога ДонДУВС, відзначили важливість інформації, яка допоможе зорієнтуватися у нештатних ситуаціях.

Читайте також: