29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Релокований до Кропивницького виш вітали з днем народження (ФОТО)

ОСВІТА

Релокований до Кропивницького виш вітали з днем народження (ФОТО)

406062924 747684820727007 7560221341332151907 n

День народження відсвяткував Донецький національний медичний Університет.

Двічі релокований: в 2014 та в 2022 роках, цей заклад вищої освіти знайшов прихисток у нашому обласному центрі.

Облаштування у Кропивницькому медичного вищого навчального закладу – знакова подія для галузі охорони здоров’я Кіровоградщини, зауважив перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, вітаючи колектив та студентів ДНМУ з 93-м днем народження університету.

"За вашими плечима – дійсно великий шлях становлення і розвитку університету, опанування лідерства в медичній науці, медичній освіті, і, найголовніше, – в забезпечені здоров’я наших громадян, – зазначив Юрій Семенюк. – Наявність медичного університету в нашій області дала можливість забезпечити кваліфікованими кадрами заклади охорони здоров’я, у тому числі ті, що знаходяться у спільній власності Кіровоградської обласної ради.

Уже в період першого значного випробування – пандемії коронавірусу COVID-19, студенти та викладачі вашого університету допомагали медичній галузі Кіровоградщини протидіяти цій пандемії, чим допомогли зберегти життя багатьох мешканців нашого регіону".

З нагоди свята перший заступник голови Кіровоградської обласної ради вручив представникам Донецького національного медичного університету відзнаки обласної ради. Почесними грамотами Кіровоградської обласної ради нагороджені: завідувач кафедри реабілітаційної та спортивної медицини, доктор медичних наук, професор Валерій Сокрут і завідувачка кафедри мовних та гуманітарних дисциплін, кандидатка медичних наук, доцентка Олена Самойленко. Подяку Кіровоградської обласної ради оголошено коменданту гуртожитку ДНМУ Ірині Зимі.

Університет також привітали представники Кіровоградської та Донецької обласних військових адміністрацій, Наглядової ради ДНМУ, медичних закладів обласного центру.

Донецький національний медичний університет веде лік своїм рокам від першої лекції тодішнього Сталінського медичного інституту. Дебютна лекція першого навчального року відбулась саме 28 листопада 1930-ого, слухали ту лекцію майже 130 студентів.

За свою історію ДНМУ підготував понад 50 тисяч медичних фахівців, які працюють у понад 80 країнах світу.

У грудні 2013 року університет вимушено переїхав до Краматорська, також філії навчального закладу були організовані в Маріуполі та Лимані.

У 2016 році за підтримки Кіровоградської обласної адміністрації та Кіровоградської обласної ради до Кропивницького було переміщено факультет №2 Донецького національного медичного університету. Весною 2022 року, у зв’язку з посиленням бойових дій на Донеччині, медичний університет евакуювався до нашого обласного центру, де й продовжив свою роботу.

Цього року відбувся перший випуск фахівців, які поступали на навчання саме в Кропивницькому. Як зазначила в.о. ректора ДНМУ, професорка Майя Єрмолаєва, останніми роками майже 80% випускників навчального закладу працевлаштовуються в закладах охорони здоров’я Кіровоградської області. Не кажучи вже про те, що лікарні міста та області стали базовими для проходження студентами практики.

Студенти Донецького національного медичного університету, у тому числі, іноземні студенти, підготували до дня народження свого навчального закладу концертну програму.