17квітня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Ельза Лещенко: «Немає офіційно підтверджених порушень»

ОСВІТА

Ельза Лещенко: «Немає офіційно підтверджених порушень»

Відродження епістолярного жанру на Кіровоградщині може розпочатися з написання відкритих листів. Так минулого тижня з’явилося два з них, прямо чи опосередковано пов’язаних із роботою освітян в умовах сьогодення.

Один лист адресувався сайту «Весь Кіровоград» ініціативною групою вчителів Новоукраїнського району (стосовно ситуації зі скасуванням у листопаді надбавок педагогам і попередження про страйк).  Інший народний депутат С. Березкін направив голові облдержадміністрації С. Кузьменку. В ньому йдеться, зокрема, і про «корупційну складову в діяльності департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА. Про «золоте» вугілля та непрозорі тендери в освіті постійно пишуть як місцеві, так і всеукраїнські ЗМІ». Насамкінець автор звернення ставить три чіткі запитання: «Чи ефективно використовуються бюджетні кошти департаментом освіти і науки Кіровоградської ОДА? Чому керівництво департаменту освіти і науки ОДА, маючи значну кількість зауважень і нарікань громадськості та освітян області, не пройшло через люстрацію? Чи готові Ви, як голова Кіровоградської ОДА, до кадрових змін у департаменті освіти і науки?» Відповідь на них нардепу і громаді має дати керівник області, а от що думає з приводу цього директор департаменту освіти і науки Ельза Лещенко?

Прецедент із новоукраїнськими освітянами вона пов’язує з тим, що свого часу уряд змінив норму закону стосовно надбавок за престижність педагогічної праці з 20-відсоткової на таку, що може виплачуватися у розмірі «до 20 відсотків». Тому й виникла ситуація, коли, скажімо, в Кіровоградському та Бобринецькому районах вчительську престижність оцінили у 20 відсотків, а в Новоархангельському в … 1 відсоток від зарплати. Довкола цього можна вести чимало дискусій, але проблема і виникла, й вирішуватися має не на місцевому рівні.

–    Про ефективність використання бюджетних коштів департаментом освіти і науки може свідчити той факт, що немає офіційно підтверджених порушень у його діяльності, – прокоментувала Е. Лещенко лист нардепа «губернатору». – А стосовно того, що керівництво департаменту освіти і науки не пройшло через люстрацію, то це буде здійснюватися згідно з планом проведення перевірок, відповідно до Закону України «Про очищення влади», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Лариса РОМАНЮК