20вересня2020

ГОЛОВНА ПОДІЇ Гордість Кіровоградщини: він відродився з руїн і завоював міжнародне визнання

ПОДІЇ

Гордість Кіровоградщини: він відродився з руїн і завоював міжнародне визнання

Їхня остання розробка витримала сімдесятиградусний дощ із окропу, дев’ятибальний землетрус та не злякалася тридцятитисячного електричного розряду та отримала найвищу відзнаку якості американського ядерного регулятора.

05 6

Приватне акціонерне товариство «НВП «Радій» – підприємство, яке завдяки своїй цілеспрямованості та повній віддачі власній справі сьогодні відоме не лише в Україні, а й на світовому ринку проектування та виробництва систем безпеки, захисту реакторів та керування технологічними процесами АЕС.

У серпні нинішнього року завод отримав сертифікат Комісії з ядерного регулювання США, який до цього мали лише шість світових флагманів ядерної електроніки.

Що довелося пройти і як попри все посісти перше світове місце, розповів голова правління ПАТ «НВП «Радій» Євген Бахмач:

05 5

05 7"До цього ми йшли нешвидко й непросто. Після розвалу Радянського Союзу велика кількість заводів нашого міста припинили свою діяльність. Така доля очікувала і на «Радій», котрий на той час випускав телевізійну апаратуру, яка, на жаль, вже була не потрібна. Завод поступово помирав. Ми мали зробити вибір: знаходити і виходити на нові ринки, або повільно занепадати, як інші підприємства нашого міста, котрі не змогли адаптуватися до нового життя.

Сьогодні, аналізуючи багаторічну величезну роботу, можна стверджувати, що свого часу ми зробили правильно, обравши саме ядерну безпеку, адже нині нашу продукцію використовують на ядерних ректорах Аргентини, Бразилії, Болгарії, Канади, Франції, України.

І, звісно ж, найвища оцінка нашої діяльності – сертифікат американської комісії. Це 156 сторінок офіційного документу, де аналізується розроблена нами платформа. Тут є розділ, якого немає в жодного із наших попередників, які вже пройшли подібну сертифікацію. Фактично цим документом визнано, що на сьогодні наша платформа – найкраща у світі. Наше обладнання можна використовувати на будь-яких системах, пов’язаних із ядерною безпекою, та на будь-яких видах ядерних реакторів".

Та Євген Бахмач вважає, що його підприємству зупинятися на цьому не варто, адже в наш час новітніх технологій треба щодня тримати руку на пульсі та йти в ногу з часом.

Читайте також: Підприємство Кіровоградщини розширює кордони міжнародного партнерства

Кропивницький «Радій» отримав сертифікат якості найвищого гатунку