24квітня2024

ГОЛОВНА ПОДІЇ За фінансування війни проти України на Кіровоградщині судитимуть бізнесмена

ПОДІЇ

За фінансування війни проти України на Кіровоградщині судитимуть бізнесмена

361621581 594704999504206 1148205662878255396 n

Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно підприємця рф за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 4 ст. 110-2 КК України).

У провадженні, інформує пресслужба обласної прокуратури, провели спеціальне досудове розслідування та встановили, що обвинувачений є бенефіціарним власником одного з місцевих підприємств, яке спеціалізувалося на видобутку та переробці каоліну, й мало сталі зв’язки з підприємствами ворога. Підприємець входить до складу акціонерів найпотужніших підприємств росії, що виконують замовлення військово-промислового комплексу ворога та сплачують мільярдні суми податків та платежів до бюджету країни-агресора. Кошти у подальшому спрямовуються на потреби збройних сил рф, а також фінансування незаконних збройних формувань, що задіяні у війні проти України.

Російському бізнесмену інкримінується фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч.4 ст.110-2 КК України). За цей злочин передбачено покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Кіровоградській області.

Довідково: раніше, за клопотанням прокурорів усі активи кропивницького підприємства були арештовані та передані Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами.