25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Віталій Останній: «Аллатра» не має нічого спільного з «Русским миром»

ПОЛІТИКА

Віталій Останній: «Аллатра» не має нічого спільного з «Русским миром»

Протягом останніх двох років місцеві ЗМІ неодноразово писали про кіровоградців, які відкрито симпатизують російському президенту і так званому «ополченню» Донбаса та поширюють у соціальних мережах ідеї «русского мира во всем мире».

Серед них родичі міських депутатів, викладачі й працівники комунальних закладів. Щоразу навколо цієї теми вибухає дискусія – мають право громадяни України любити президента країни-агресора чи ні, і щоразу затихає практично без будь-яких наслідків для «героїв». І ось нещодавно в Інтернеті з’явилася інформація, що нібито просуванням «русского мира» в області займається посадовець Кіровоградської обласної державної адміністрації, якому місцеві майданівці не можуть вибачити ведення Антимайдану в Кіровограді, організованого тодішньою владою. Мова про керівника управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталія Останнього.

 

Автор присвяченого йому блогу пише про те, що чиновник очолює в Кіровоградській області проросійську секту, яка маскується під світоглядний неполітичний і нерелігійний рух та широко рекламується на кошти невідомих джерел. І хоча дехто вважає подібні інформаційні «вкиди» полюванням на відьом, а сам чиновник – нічого не вартою анонімкою, залишати подібну інформацію в умовах війни із сусідньою державою, якій передувала тривала ідеологічна «обробка» частини нашого суспільства ворогом, очевидно, не варто. Тим більше, що мова йде про людину на державній службі. То кому ж служить Віталій Останній та чим займається очолювана ним організація? На ці та інші запитання чиновник погодився відповісти, як мовиться, особисто.

– «Аллатра» – це міжнародний громадський рух, центральний офіс якого знаходиться в Києві, – сказав В. Останній. – Наша організація зареєстрована органами юстиції у відповідності із законодавством України. Це, що стосується, «бюрократичних» речей. Сам рух має своїх прихильників практично в двохстах країнах світу. Наша мета в глобальному сенсі – це єднання і дружба всіх народів на основі культурних, моральних, інших загальнолюдських цінностей, які сьогодні втрачає суспільство. Ми є поза політикою і не переслідуємо жодних політичних цілей, ми просто прагнемо змінити на краще формат суспільних взаємовідносин, закликаємо до взаєморозуміння, добра, безкорисної взаємодопомоги.

– Як давно ви очолюєте цей рух і чим він займається в Кіровограді?

– Я очолюю цей рух в області з 2012 року, в Кіровограді є його офіційне представництво. Нами організовувалось дуже багато громадських заходів та ініціатив. Чотири роки тому ми започаткували Фестиваль Добра, долучаємося до організації заходів, спрямованих на саморозвиток, пропагування гуманізму та добра, розміщуємо соціальну рекламу, що закликає людину змінити своє ставлення до інших, до миру й до самих себе, спрямовувати свої енергію і зусилля в позитивне русло.

– Такої реклами досить багато у місті. На яких засадах ви співпрацюєте з рекламними агентствами? Вони безкоштовно розміщують вашу рекламу?

– Так. Ми переважно розміщуємо свою рекламу на сіті-лайтах, рідше на білбордах. Саме розміщення нам нічого не коштує, ми домовилися, що її розміщуватимуть на вільних рекламних площинах. Ми платимо тільки за виготовлення реклами і «поклейку». Це чисто символічні кошти. Наприклад, виготовлення плаката для сіті-лайта нам обходиться десь у сто гривень.

– Ну, дивлячись про яку кількість реклами йде мова. Якщо ваша реклама досить потужно представлена в місті, не одним і не двома сіті-лайтами, а й білбордами і рекламою в громадському транспорті, то кошти не такі вже й маленькі. Природньо, виникає запитання, хто все це фінансує?

– Фінансуємо власними силами, тобто прихильники організації, яких в Кіровограді налічується під п’ятдесят.

– Все ж, якщо не секрет, можете назвати в межах яких коштів обходиться вам щомісяця ця реклама?

– По пам’яті не скажу.

– Навіть приблизно?

– Справа в тім, що наша реклама, як правило, висить довго, ми її не оновлюємо щомісяця. Якщо звісно на ці рекламні площини ніхто більше не претендує за гроші.

– А те, що ваша реклама розміщується на рекламних носіях агентства дружини колишнього регіонала Олександра Шаталова, це випадковість?

– Ми співпрацюємо з кількома агентствами, двома чи трьома, які погодилися розміщувати нашу рекламу як соціальну безкоштовно. Зокрема, й з рекламним агентством «РІК».

– З чого починався ваш рух? Розкажіть про його витоки.

– Його започаткували прихильники книг Анастасії Нових, в яких вона як автор пропагує загальнолюдські цінності та ідею об’єднання навколо них людства.

– Це українська авторка?

– Так, і, як я вже казав, центральний офіс організації знаходиться в Києві. В Росії також є її послідовники, як і в Польщі, Чехії та інших країнах світу. Проросійське спрямування цієї організації – це абсолютні вигадки.

– Але на сторінці організації в соціальних мережах Анастасія Нових або хтось від її імені закликає об’єднуватися не всі народи, а саме слов’ян, як обраний народ, якому належить місія врятувати світ. Погодьтеся, що це дуже нагадує ідею «русского мира».

Єдина відмінність, що тут не йдеться, що «найобранішими» зі слов’янських народів є росіяни, як багато хто з них вважає, і тому вони мають стояти на чолі інших.

– Ви ж розумієте, що в соціальних мережах можна писати що завгодно від будь-чийого імені. Звісно, що серед прихильників ідей Анастасії Нових можуть бути і прихильники «русского мира», але на офіційних сайтах авторки і організації ви нічого такого не знайдете. «Аллатра» не має нічого спільно з «Русским миром».

Наталя КРИВОШЕЙ