18вересня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Що відомо про минуле погодженого урядом кандидата на пост голови Кіровоградської ОДА

ПОЛІТИКА

Що відомо про минуле погодженого урядом кандидата на пост голови Кіровоградської ОДА

9761a33 mishenko

Учора, 5 серпня, Кабінет Міністрів погодив призначення Валерія Міщенка на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Відповідно до реєстру юросіб, Міщенко володіє ТОВ "Агрокомплекс", ТОВ "Нива" і ТОВ "Устинівський зернокомплекс" у Кіровоградській області, а також ТОВ "Плиски-Агро" та мисливським господарством у Чернігівській області. Відповідаючи на запитання урядовців про можливий конфлікт інтересів, Міщенко сказав, що передасть бізнес своєму синові.

В Устинівському районі, де знаходиться основна частка аграрного бізнесу кандидата, не всі у захваті від можливого його призначення головою ОДА. Там добре пам'ятають, як він створював свою "бізнес-імперію".

Ось що повідомив "З перших уст" житель Устинівки Олексій Мулява:

"На початку двотисячних років у районі висадився десант кремезних чоловіків. Назвалися киянами. Ходили по селах, зустрічалися з людьми. Наслідком проведеної ними роботи стала заміна в кількох селах складу комісій із проведення розпаювання землі та майна колишніх колгоспів. Тоді до них увійшли навіть ті, хто не мав жодного відношення до села.

Посланці, як потім з'ясувалося, Валерія Міщенка агітували селян віддати свої паї в оренду створених ним господарств. Обіцяли золоті гори. Чомусь активно їм допомагав тодішній керівник райдержадміністрації, а районна прокуратура закривала очі на явні порушення.

Я на той час через суд добився, аби мені віддали майновий пай моїх матері й баби. Забрав тільки частину, бо Міщенко встиг всюди поставити свою охорону. Судова тяганина з видачі мені решти майна тривала чотирнадцять років. Коштувала вона мені і грошей, і здоров'я. Врешті-решт суд прийняв рішення на мою користь, але й досі його не виконано.

Я особисто не один раз із цього питання звертався до Міщенка і зрозумів, що він не збирається виконувати рішення суду, що в нього всюди є "свої" люди. Одна з працівниць прокуратури так мені й сказала: "Ти наступаєш на ноги моїм друзям і тому я не буду тебе захищати".

Знаю, що й інші власники паїв змушені були шукати захисту своїх прав у судах".

Як бачимо, є підстави припустити, що, призначивши Міщенка очільником Кіровоградської ОДА, президент Володимир Зеленський знову поцілить у штангу. Випадок із попереднім керівником, спійманим на хабарі, схоже, нічому ні його самого, ні його оточення не навчив.

P.S. За інформацією "Бізнес.Цензор", на засіданні Міщенко відповів на запитання про власне бачення розвитку регіону.

"Важко зараз щось конкретне сказати... Перші кроки – це потрібно розібратися в тій роботі, яка була зроблена, зробити висновки, аналіз і, відповідно до цього, працювати далі. Зробити якісь зрушення і робити якісь кроки для того, щоб покращувати стан в області. В першу чергу, потрібно розібратися з фінансовими потоками, куди вони йдуть і як ефективно вони використовуються", – сказав він.

Читайте також:  Кабмін визначився з кандидатурою на вакантне місце очільника Кіровоградської ОДА