22вересня2021

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Навіщо потрібен Муніципальний кодекс, – Пропозиція

ПОЛІТИКА

Навіщо потрібен Муніципальний кодекс, – Пропозиція

IMG 8635

4 вересня в Києві відбувся шостий (позачерговий) з'їзд політичної партії "Пропозиція".

Понад 230 делегатів з усієї країни підтвердили участь партії в місцевих виборах, призначених на 25 жовтня нинішнього року, а також затвердили передвиборну програму та звернулися з маніфестом до всієї країни. 

Про серйозність намірів цієї політсили і небезпідставність сподівань її на успіх в майбутніх виборах засвідчив діловий характер зібрання. Не було шоу, чогось на зразок "привітань піонерів" і славослів'я на адресу лідерів, тільки – діло.

Ще одне, що кидалося у вічі, – партія об'єднала не просто керівників територіальних громад, а їх лідерів. Вони до тонкощів розуміються, як має діяти місцеве самоврядування, й хочуть змінити ставлення до нього центральної влади. На це й спрямований зміст прийнятих документів.

Лаконічна передвиборна програма окреслила головне завдання – побудову соціальної держави участі знизу вгору. Втручання центральної влади має бути сумірним значущості національних інтересів та чітко регламентованим. А для цього необхідно прийняти Муніципальний кодекс – звід правил розподілу повноважень між прямим народовладдям громадян,  місцевим самоврядуванням  та державною владою в тому, що стосується рівня громад. Там же наголошено: змінити ті правила має бути так складно, як і Конституцію.

Фактично у передвиборній програмі "Позиції" закріплено та деталізовано основні положення майбутнього кодексу.

Так, перший розділ – "Пряме народовладдя у громаді" – окреслює право людей на проведення місцевих референдумів (щодо програм розвитку громади, інфраструктурних проєктів тощо), селективні податки (громадяни самі визначають, куди спрямувати зібрані до бюджету кошти), контроль місцевого самоврядування громадянами. Останнє – не порожні слова. Це передбачає систему аудиту та громадського контролю діяльності місцевих рад, відкриті реєстри комунального майна, публічне й відкрите управління комунальними підприємствами тощо. 

Другий розділ "Влада громади" містить низку інших революційних пунктів. Пропонується задля забезпечення справедливості обирати мирових суддів. Безпеку громадян мають забезпечувати муніципальна варта й шериф, якого ж вони самі й обиратимуть.

IMG 8648

Чітко означено в програмі й стосунки з державою. Держава – це гарант прав громад і стратег розвитку країни в цілому, якою вона поки що не є, зазначалося на з'їзді. Цим і продиктовано те, що до порядку денного було внесено та одностайно підтримано маніфест (звернення) до України. Новий і по-своєму унікальний документ.

У з'їзді взяла участь і делегати від Кропивницького на чолі з міським головою Андрієм Райковичем та інших територіальних громад Кіровоградської області.

Читайте також:

Навіщо міському голові Кропивницького «Пропозиція»

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович відвідав з’їзд політичної партії «Пропозиція» 

Пропозиція: очільник Кропивницького – серед організаторів нової партії