22жовтня2021

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Навіщо міському голові Кропивницького «Пропозиція»

ПОЛІТИКА

Навіщо міському голові Кропивницького «Пропозиція»

DSC 0205рай

Ні для кого вже не є секретом, що Кропивницький міський голова Андрій Райкович балотуватиметься на другий термін.

Свій намір він пояснює просто: треба завершити проєкти, спрямовані на поліпшення функціонування всіх сфер міського господарства. Йдеться в першу чергу про громадський транспорт, заклади охорони здоров'я, дороги. Каже, зроблено не все, що було заплановано, не все, що ще потрібно, щоб життя в місті було справді комфортним для його мешканців.

При цьому міський голова наголошує на важливості підтримки його проєктів депутатами міськради.

«Від них залежить дуже багато – вони приймають  рішення, зокрема й ті, що стосуються фінансового забезпечення», – пояснює.

Його участь у презентації партії «Пропозиція» на початку літа для багатьох була несподіваною. Сам Райкович говорить про цілком свідомий вибір.

«Місцевому самоврядуванню бракувало партії, яка б відстоювала його інтереси, сприяла його розвитку. Якщо інші партії пропагують більше ідеологічні засади, то ця партія на перше місце ставить конкретні пропозиції, як зробити місцеве самоврядування в Україні ефективнішим», – уточнює керівник міста.

Йому імпонує, що «Пропозиція» – за поглиблення децентралізації, її представникам не байдужі інтереси навіть невеликої територіальної громади.

«Дехто називає її партією мерів. Це зовсім не так. Вона об'єднує всіх, хто вважає, що без сильних місцевих громад не може бути сильної України. Сьогодні до її лав вступають жителі міст, селищ, і маленьких сіл», – каже Райкович.

Він наголошує, що «Пропозиція» не перебуває в опозиції до центральної влади і тим більше до держави як такої. Головне своє призначення бачить у відстоюванні інтересів територіальних громад, наданні їм більших повноважень, інструментів, необхідних для ефективного управління.

На підтвердження того, що таких повноважень та інструментів ще бракує місцевим громадам, і це негативно позначається на їхній діяльності, очільник Кропивницького наводить приклад: дорожнє покриття в місті руйнують автопоїзди, доставляючи до переробних підприємств сировину. Водночас місто не може встановити на в'їзді комплекси для контролю ваги й отримувати додаткові надходження до бюджету за перевищення допустимих меж. Цю функцію контролю покладено на державний орган, якому, відверто кажучи, байдуже до міських проблем.

Актуальним для міста питанням він вважає створення муніципальної поліції, що передбачалося реформою децентралізації. Каже, не треба, щоб муніципальна поліція перебирала на себе функції національної, вела слідство, шукала злочинців – вона має забезпечувати громадський порядок.

"У нас є чимало проблем, які треба розв'язувати, маючи відповідні повноваження. У нас є багато комунального майна, яке треба охороняти спеціалізованими підрозділами. Це і школи, і дитсадки, і лікарні. Ситуація з поширенням Covid-19, коли треба постійно забезпечувати виключно лише контрольований доступ до інфекційної лікарні, в цьому нас переконує. Назріла потреба і в обранні шерифа, третейського судді, щоб люди не чекали місяцями і роками розгляду в судах своїх побутових спорів", пояснює очільник міста.

Інтересами громади продиктована й інша вимога Райковича: визначальною характеристикою стосунків держави, центральних органів влади, з місцевим самоврядуванням має бути стабільність. Не повинні мінятися «правила гри», як і коли комусь там забажається. Особливо це стосується бюджетних питань.

«Ми проти того, щоб хтось, окрім нас, коригував наш бюджет. Якщо ми визначили його дохідну частину та коефіцієнти розподілу, це має стати законом для всіх, в тому числі й для державних органів. А не так, як, скажімо, сталося нинішнього року, коли реверсною дотацією в міста забрали до державного бюджету сто мільйонів гривень без жодного пояснення. Наче в нас немає своїх планів, наче ми нічого не будуємо й не ремонтуємо. Цього не повинно бути, і партія «Пропозиція» робитиме все, щоб подібне не повторювалося», – каже міський голова.

За його словами, нині триває процес розбудови політичної сили. Уже створено велику кількість первинних осередків, до яких вступають жителі багатьох територіальних громад.

«Ми нікого не примушуємо ставати членами нашої партії, люди самі виявляють таку ініціативу», – додає Райкович.

Він переконаний, що за результатами виборів, що відбудуться в жовтні, «Пропозиція» зможе на ділі продемонструвати переваги об’єднання фахівців самоврядування в інтересах місцевих громад, спроможність відстоювати їхні інтереси.

Читайте також: