29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Без наметів: на Кіровоградщині перемогли політики, які діяли, а не агітували

ПОЛІТИКА

Без наметів: на Кіровоградщині перемогли політики, які діяли, а не агітували

d8edd0f 03525fe1526bbf34eb781f5f92176d9d

У Новомиргородському районі голосування проходило в авральному режимі: на двох дільницях у день перед голосуванням деяких членів комісії замінили через коронавірус.

Можливо, це стало однією з причин низької явки виборців – тенденції нічим не відрізнялися від всеукраїнських, інформують Новомиргородські вісті.

Офіційних результатів виборів у Новомиргородській ОТГ досі немає, проте про деякі нюанси волевиявлення виборців ми можна повідомити вже зараз. 

Новомиргородська ОТГ цілком передбачувано обрала міським головою очільника Новомиргорода Ігоря Забажана. За нього віддали свої голоси 71,88 % виборців. І такий великий відрив від конкурентів оскаржити явно не вийде. Така електоральна підтримка є рекордною для Новомиргорода.

А от офіційні результати виборів депутатів ми дізнаємося нескоро – триває повторний підрахунок голосів.

Втім, як стало відомо «Новомиргородським вістям», попередні дані такі.

До міської ради, найімовірніше, проходять вісім партій — «Європейська солідарність» (найбільша фракція), «Батьківщина», «Європейська партія», «За майбутнє», «Наш край», «Слуга народу», «Опозиційний блок» та «За життя». Є  підстави вважати, що Радикальна партія також отримає представництво у міській раді. Наразі невідомо, чи пройде до міської ради партія «Сила і честь» — вони набрали достатню кількість голосів, щоб бути представленими у раді, проте з'ясувалося, що вони допустили порушення виборчого законодавства, зареєструвавши своїх представників не на дві позиції, як це дозволяє закон, а на більше. Це може бути підставою скасування їх реєстрації депутатами.

Для партії «Свобода», яка була представлена у Новомиргородській міській раді трьома депутатами, вибори стали провальними — у неї навіть після перерахунку голосів шансів бути представленою у міській раді немає.

Як у міського голови Ігоря Забажана, який може тішитися винятковою симпатією виборців, так і в «Європейської солідарності», що має достойні показники електоральної підтримки, у центрі міста не було наметів!  Може, це є сигналом, що люди вимагають у владі людей, які будуть працювати, а не тих, хто просто два місяці перед виборами присвятить обіцянкам? Тому якщо є бажання показати себе — партіям, які хочуть мати кращий результат, варто починати продуктивно працювати прямо зараз!

А більше 7% бюлетенів були зіпсовані. Якісь з них виборці псували умисно, а якісь були зіпсовані через те, що люди не розібралися, як голосувати правильно. Це дуже великий відсоток, який міг би вплинути на результати партійних розкладів, проте — доведеться робити висновки і виборцям, і партійним діячам, і чекати вже наступних виборів.

Читайте також: