27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА У Кропивницькому можуть зменшити кількість виборчих дільниць

ПОЛІТИКА

У Кропивницькому можуть зменшити кількість виборчих дільниць

 Готовність виборчих дільниць Кропивницького до проведення загальнодержавних та місцевих виборів і  всеукраїнського референдуму стала головною темою робочої наради у міській раді.

У розмові взяли участь секретар міської ради Олег Колюка, голови районних у місті рад Володимир Стецюк і Віктор Закаблуковський, начальниця юридичного управління міської ради Марина Смаглюк, начальник управління апарату міської ради Людмила Масло та представники відділів Державного реєстру виборців Подільської та Фортечної районних у місті Кропивницькому рад.

Відповідно до Закону України «Про всеукраїнський референдум», положень Виборчого кодексу України  та постанов Центральної виборчої комісії, під час виборчого процесу та всеукраїнського референдуму  у Кропивницькому утворені та працюють 124 виборчі дільниці.

З них:

  • до 500 виборців – МАЛІ виборчі дільниці – всього 16;
  • від 500 до 1500 виборців – СЕРЕДНІ виборчі дільниці – всього 38;
  • від 1500 виборців – ВЕЛИКІ виборчі дільниці – всього 70;
  • в т. ч. – 16  спеціальних виборчих дільниць, які в основному функціонують у закладах охорони здоров’я.

Дільничні комісії утворюються у складі від 10 до 24 осіб в залежності від кількості виборців. Крім того, працює окружна або територіальна виборча комісія. Загалом, для обслуговування виборчого процесу задіюються до 2000 осіб. Кошти на їхню заробітну плату передбачаються у Державному бюджеті, як і на  оренду приміщень, оплату комунальних послуг, транспорту, засобів зв’язку тощо.

Враховуючи економічну та епідеміологічну ситуацію  державі, Олег Колюка доручив учасникам наради опрацювати питання зменшення кількості виборчих дільниць в обласному центрі.

"Зважаючи на поточну ситуацію в країні є сенс зменшити кількість виборчих дільниць у Кропивницькому. Це можна зробити приєднавши малі і середні виборчі дільниці до великих, або об'єднавши їх між собою. Це дозволить відповідно зменшити обсяги фінансування на проведення виборів чи референдумів", – зазначив Олег Колюка

Пропозиції від голів районних у місті рад мають бути подані до 1 жовтня нинішнього року.