27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Послу Франції в Косові подарували жовто-блакитну мальовку в петриківському стилі й запросили до Кропивницького (ФОТО)

ПОЛІТИКА

Послу Франції в Косові подарували жовто-блакитну мальовку в петриківському стилі й запросили до Кропивницького (ФОТО)

332225415 1233441790900314 1591096521391081136 n

Сьогодні розпочинається другий рік люті. "Рік болю, жалю, віри та єдності", – назвав його президент України Володимир Зеленський у день річниці початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Напередодні з нагоди річниці російського вторгнення в Україну у Приштині провели прийом українських журналістів.

Цього дня центр столиці Косова прикрасили українськими прапорами.

Серед тих, хто побував на прийомі, і знана кропивницька журналістка Людмила Макей.

"Я не можу себе причислити до любителів публічних зібрань. Але того дня я зрозумів, що ми мусимо вийти на підтримку України, тому що це повномасштабне російське вторгнення було дуже сильним ударом по демократії. Хтось із ораторів припустив, що Київ може не витримати натиску і за кілька днів здасться. Тисячі українців, які були на площі, в один голос вигукнули: “Ні, Київ не здасться!”. Цієї миті всі повірили, що Київ вистоїть, і Україна вистоїть", – це слова Посла Франції в Косові Олів'є Геро.

Зустріч була щирою і душевною, розповіла журналістка з Кропивницького.

"Коли я подарувала пану Послу свою жовто-блакитну мальовку в петриківському стилі, він зрадів як дитина. Ми сказали один одному багато важливих слів і запросили дипломатів після перемоги відвідати міста, з яких ми приїхали до Косова. Ідея сподобалася всім. Почати мандрівку вирішили з Одеси. А далі – Київ, Троїцьке, Чернігів, Кропивницький, Чорноморськ. Вірю, що так і буде", – зазначила пані Людмила.

За її словами, сьогодні, 24 лютого, до річниці вторгнення Росії в Україну наші журналісти проведуть акцію у Приштині. О 18.00 розпочнеться хода від пам’ятника Скандербеу бульваром Матері Терези до площі Захіра Паязіті. Там вшанують пам’ять загиблих під час війни в Україні та запалять свічки.

Лариса Романюк