09грудня2023

ГОЛОВНА Ще.. ІСТОРІЯ У Кропивницькому видали книгу про земляків-борців за українську державність (ФОТО)

ІСТОРІЯ

У Кропивницькому видали книгу про земляків-борців за українську державність (ФОТО)

 

372023717 697614219067401 5025918752963839894 nКіровоградський обласний краєзнавчий музей спільно з Регіональним центром наукових досліджень з історії України підготовив і видав книгу «Борці за українську державність: Фотій Мелешко, Василь Недайкаша, Андрій Гулий-Гуленко, Кость Пестушко, Герасим Нестеренко».

Про це повідомив директор музею Борис Шевченко.

Автор книги – старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін. При її створенні використовувалися матеріали радянських правоохоронних органів, які переслідували зазначених діячів, документи, які розповідають про дії червоноармійців, що вели бойові дії проти українських повстанських загонів і ще різного роду джерела 1918-1920-х років, які зберігаються в обласному державному архіві. Ніколи раніше вони не публікувалися.

«Головними героями книги є вояки Дієвої армії Української Народної Республіки (УНР) і повстанці-самостійники, які народилися на Центральноукраїнських землях та під час революції 1917-1921 років узяли активну участь у боротьбі за незалежність. Також читач дізнається не лише про бойові дії, але й про діяльність української політичної еміграції у Польщі, Франції та Румунії. Книга написана із залученням значної кількості мемуарів та архівних джерел, деякі з них вперше вводяться у науковий обіг. Видання буде цікавим і корисним тим, хто прагне пізнати чи дослідити визвольну боротьбу українців на Центральноукраїнських землях у першій половині ХХ століття», – зазначив Борис Шевченко.

Видання надійде до бібліотек області, навчальних закладів, також її презентують у територіальних громадах Кіровоградщини.

Книга видана у серії «Визвольна боротьба. 1917-1991 роки». Це вже друге видання серії. У минулому році світ побачила книга «ОУН і УПА на Центральноукраїнських землях. Документи та матеріали».