25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ІСТОРІЯ У кропивницькому краєзнавчому музеї провели тематичний історико-мистецький захід (ФОТО)

ІСТОРІЯ

У кропивницькому краєзнавчому музеї провели тематичний історико-мистецький захід (ФОТО)

421878385 836024951867743 7119870578640160698 n

До 105-ї річниці Соборності України в обласному краєзнавчому музеї відбувся історико-мистецький захід «Соборність: на шляху до Перемоги!».

Модератор заходу, старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи обласного краєзнавчого музею Володимир Мороз розповів присутнім про внутрішньо- та зовнішньополітичну ситуацію в Україні, що передувала проголошенню Соборності, про підготовку та проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року, а також провів аналогії із сучасністю, порівнявши сьогодення та події понад сторічної давнини, коли український народ був змушений, так саме як і в наші дні, зі зброєю в руках виборювати свою незалежність та державність від імперських зазіхань одвічного ворога – росії. 

"Акт Злуки був визначною історичною подією, що об’єднала українські землі в єдиній державі, увінчавши споконвічні соборницькі прагнення українців, які тривалий час були розділені кордонами тогочасних імперій", – зазначив Володимир Мороз. 

Учасникам заходу презентували для перегляду відеоролик «Злука. День Соборності України» із циклу «Перемоги України».

Продовжила захід, у рамках творчої зустрічі, відома громадська діячка із міста Кропивницького, педагогиня та поетеса Вікторія Погоріла. Вона презентувала присутнім власну збірку віршів «В моєму серці Україна – країна нескорена моя…», присвячену українським військовим – захисникам, які щодня боронять рідну державу. Наприкінці поетеса зазначила, що ідея Соборності була й залишатиметься базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Читайте також: День Соборності України: у Кропивницькому вручили посмертні нагороди героїв