23травня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кіровоградщина: у Панчівській амбулаторії хворих консультують за допомогою телемедицини

ЗДОРОВ'Я

Кіровоградщина: у Панчівській амбулаторії хворих консультують за допомогою телемедицини

2902190201

Понад два місяці у Панчевому, що в Новомиргородському районі, недужих приймають у новозбудованій лікарській амбулаторії.

2902190202

Як інформували раніше, проект реалізований на виконання ініціативи Президента України Петра Порошенка «Сільська медицина» і став другим завершеним об’єктом в області в минулому році. Крім будівництва нових амбулаторій згадана ініціатива Президента України передбачає і ще й запровадження телемедицини. Відтепер, пацієнт, що звернувся за медичною допомогою до Панчівської амбулаторії, може в режимі реального часу отримати консультації від лікарів медичних закладів обласного центру чи інших установ, повідомляє прес-служба ОДА.

У приміщенні Панчівської амбулаторії протестували та запустили інтегровану систему мобільної діагностики. Показники, отримані в результаті огляду та діагностики пацієнтів, одразу направоялися лікарям третього рівня. Свої консультації надали спеціалісти з обласного центру з пульмонології, кардіології, ендокринології, дерматовенерології.

Присутніми під час цього процесу також були медики з Кропивницького та Новоукраїнського районів.

У цілому тестування пройшло успішно. Пацієнти, що звернулись за допомогою отримали консультації від вузькопрофільних спеціалістів з обласних медичних закладів, а їх сімейний лікар рекомендації з приводу подальшого лікування хворих.

Коментуючи впровадження телемедичних послуг в Панчівській амбулаторії, голова РДА Олександр Сенченко відзначив, що відтепер місцеве населення має можливість отримати медичну допомогу висококваліфікованих та вузькопрофільних спеціалістів без необхідності відвідування інших медичних установ, крім тої, що розташована у їхньому селі. За його словами, з часом у послуги телемедицини надаватимуться у всіх сільських амбулаторіях району. Керівник району додав, що цього року заплановано будівництво такої ж амбулаторії у селищі Капітанівка і вже роботи з реалізації даного проекту розпочались.