21січня2021

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я На Кіровоградщині анонімно тестують на наявність серйозних інфекційних недуг

ЗДОРОВ'Я

На Кіровоградщині анонімно тестують на наявність серйозних інфекційних недуг

1251unnamed

До 27 листопада КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» тестує жителів області на ВІЛ та гепатит С.

Про це повідомив директор КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» Іван Касьяненко.

«У рамках акції «Тиждень європейського здоров’я» ми безкоштовно та анонімно тестуємо жителів Кіровоградщини на ВІЛ та гепатит С. Ми отримали від Центру громадського здоров’я МОЗ України 100 тестів для виявлення СНІДу та гепатиту С», – зазначив посадовець.

Він додав, що тестування пройшли близько 70 людей. За один день серед 50 осіб виявили один позитивний результат на СНІД та гепатит С.

Зі слів директора регіонального центру, європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи — збільшити кількість тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.

Область бере участь у акції вже восьмий рік. На шостому році акції до ініціативи, крім тестування на ВІЛ, було включено тестування на вірусні гепатити В та С. Вже другий рік поспіль європейський тиждень тестування проходить двічі на рік — у травні та листопаді.

Довідково: тестування можна пройти з 9:00 до 15:00 години за адресою вул. Пушкіна, 40/9 (територія ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України»).

Читайте також:  До дня боротьби зі СНІДом у Кропивницькому безкоштовно протестують охочих

Мешканців Кропивницького попереджають про небезпечність довіри фейковій інформації