21січня2021

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кіровоградщина залишається лідером з онкологічних захворювань серед усіх територій України

ЗДОРОВ'Я

Кіровоградщина залишається лідером з онкологічних захворювань серед усіх територій України

На фоні паніки довкола коронавірусу, суспільство, на жаль, забуло про хвороби, від яких майже щодня як помирали, так і вмирають люди.

26 2

Те, що Кіровоградська область уже давно б’є показники смертності від онкозахворювань, ні для кого не секрет. Але чомусь у сьогоднішній коронаістерії проблеми пацієнтів із страшним діагнозом відійшли на другий план.

Про це в своєму дописі у фейсбуці нагадав очільник кропивницького онкодиспасеру Костянтин Яриніч.

«Останнім часом у мене складається враження, що окрім коронавірусу у нас інших хвороб не існує. Вся стрічка заповнена новинами про «захмарні» цифри інфікованих. За усім цим ми перестали помічати тих людей, які борються за своє життя роками.

Сьогодні отримав бюлетень Національного канцрреєстру України за 2018-2019 рік. На превеликий жаль, Кіровоградщина залишається лідером по онкологічним захворюванням серед усіх територій України. Захворюваність на 32% перевищує середньоукраїнські показники та майже на 50% у Кропивницькому.

За статистикою, за рік захворіли 4461 пацієнтів та померли 1953 жителя Кіровоградщини. На той час, від початку пандемії, від коронавірусу в області померли 146 громадян. Це в 15 разів менше, ніж від онкології.
І в той же час, на сьогоднішній день онкологічний центр не має можливості закупити сучасне обладнання для променевої терапії, яка є основною, у нас немає цифрового мамографа, рентгентерапевтичної техніки та ще багато «мінусів», які в сукупності є ключовими в лікуванні онкології.

Пацієнти інколи просто змушені їхати на лікування до інших областей. Це сором мати в області таких масштабів онкологічний центр та кадровий потенціал та не мати можливості надавати допомогу людям на сучасному рівні.

Чи правильно забувати про онкологічних пацієнтів? Правильно кидати їх сам на сам із проблемою? Мені навіть страшно уявити, якими будуть цифри занедбаності у 2021 році, у зв’язку з тією ситуацією, яка склалася в онкологічній галузі. Сподіваюсь на здоровий глузд всіх потенційно дотичних до цієї проблеми. Всім бажаю здоров’я», – зазначає лікар.

Читайте також: У Кропивницькому на 10 мільйонів гривень придбають рентгендіагностичний комплекс для онкологічного центру 

Кропивницький: обласному онкоцентру передали хіміотерапевтичні препарати на понад 26 мільйонів гривень

На Кіровоградщину найближчим часом надійдуть ліки для онкохворих дітей

Кіровоградщина: чи стануть обстеження для пацієнтів з онкохворобами безкоштовними