25лютого2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я У Кропивницькому готується до прийому пацієнтів найкраще в Україні легеневе відділення (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

У Кропивницькому готується до прийому пацієнтів найкраще в Україні легеневе відділення (ФОТО)

30692 1200x800 2

Учора, 19 лютого, після реконструкції і реставрації в Кропивницькій центральній міській лікарні відкрили сучасне терапевтичне відділення з ліжками інтенсивної терапії.

30705 1200x800 2

Створення такого вкрай необхідного для громади, враховуючи поточну ситуацію із пандемією, закладу ініціював торік міський голова Андрій Райкович, інформує пресслужба міської ради.

Небезпечна епідемія COVID-19 і її важкі для здоров’я і життя людей наслідки – захворювання на вірусні пневмонії, просто вимагала створення в обласному центрі новітнього, за останнім словом медичної науки терапевтичного  відділення легеневої терапії. Ініціативу очільника міста підтримали депутати міської ради. Реставраційні роботи стартували в серпні, і от уже місто має потужний медичний заклад для лікування складних легеневих хвороб. Шостий рік каденції Андрія Райковича і шість нових сучасних відділень тільки на Валах: паліативне, друга черга дитячого інфекційного, сучасний рентген-кабінет, діагностичне, приймальне відділення. А сьогодні - терапевтичне із надсучасними палатами інтенсивної терапії.

30704 1200x800 2

На території Центральної міської лікарні – медичного закладу Кропивницького, який за останні п’ять років отримав справжній системний розвиток – зібралися фахівці медичної спільноти міста, будівельники, представники фірми-постачальника медичного обладнання.

Реставрували терапевтичне відділення  коштом міського бюджету. Загальна кошторисна вартість об’єкту вийшла понад 22 мільйони гривень.

"Будівлю забезпечили новою системою розподілення кисню до кожного ліжка, встановили компресорну  станцію  з мережею медичного стислого повітря для палат інтенсивної терапії", – зазначив начальник управління капітального будівництва Сергій Білокінь. 

30696 1200x800 2

Загалом відділення розраховане на 30 ліжок з урахуванням шести – для інтенсивної терапії. Після проведеної реставрації приміщення перетворилося на комфортне та зручне, як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Воно повністю відповідає європейським стандартам. У кожній палаті є санвузли, мийки, душові піддони, нагрівачі води. А палати інтенсивної терапії навіть обладнали системою відеоспостереження

І, що найголовніше для такого відділення, – це потужна, найсучасніша апаратура експертного класу зі США. На її придбання з міського бюджету виділили 14,2 мільйона гривень.

"Це надзвичайно високоточна апаратура. Наприклад, таких систем подачі кисню в Україні лише п’ять. У вас в Кропивницькому - шоста і сьома. Тут є і дефібрілятор, пульсоксиметри, двошприцевий інфузійний насос, аспіратор вакуумний,  апарати штучної вентиляції легенів, монітори. Все, що необхідне для того, аби рятувати життя пацієнтів. Не побоюся сказати, що легеневе відділення у Кропивницькому – найкраще в Україні", – розповів національний експерт з медпроєктів Володимир Мітін.

30699 1200x800 2

Під час відкриття Андрій Райкович подякував за професійну роботу будівельникам, яким довелось нелегко, адже відділення створили на базі історичної споруди. Вони виконали складну реставрацію, і навіть зберегли в одній з палат, де проводив операції ще Микола Пирогов, історичну ліпнину. Подякував очільник міста столичним партнерам за супровід, за велику допомогу в облаштуванні блоку палат інтенсивної терапії найсучаснішим обладнанням. А депутатам –  за те, що зрозуміли необхідність створення такого відділення і погодили виділення з міського бюджету необхідну суму на реставрацію.

"Мені довелося на своєму віку багато збудувати і чимало відкривати потужних і знакових об'єктів. Навіть упродовж останніх п'яти років. Але саме цього відділення я чекав як ніколи. І не тому, що сам пережив складні наслідки COVIDу. Дуже важко щодня читати статистику – про людські втрати, про велику кількість хворих медичних працівників. Шановні медики, боріться за кожне життя. Ми працюємо на громаду, за кошти громади міста і повинні пам'ятати про це щодня", – зауважив Андрій Райкович. 

30709 1200x800 2

Із середини березня 2020 року, коли в місті було зафіксовано перший випадок коронаваірусу, в ЦМЛ, в обох стаціонарах пролікували 3676 пацієнтів, у тому числі майже півтори тисячі ковідних хворих.

Тепер їх лікуватимуть у гідних умовах: відділення пройде санітарну обробку і буде готуватись до прийому пацієнтів.