17квітня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я У Кропивницькому провели унікальну для регіону операцію (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

У Кропивницькому провели унікальну для регіону операцію (ФОТО)

169031654 2814768712109598 6901016726439055732 n

У рамках майстер-класу виконали перше в області оперативне втручання в об’ємі лапароскопічна гастеректомія з лімфодесекцією.

169399458 2814768825442920 7834935800370329164 n

До операрації, що пройшла 31 березня на базі КНП «Обласного клінічного онкологічного центру Кіровоградської обласної ради», долучилися провідні фахівці Національного інституту раку.

Пацієнтка 1963 року народження поступила із діагнозом: рак кардіального відділу шлунка з переходом на нижню третину стравоходу. Стан – після курсу неоад’ювантної поліхіміотерапії та променевої терапії із застосуванням апарату лінійного прискорювача.

Операцію виконав завідуючий відділенням пухлин стравоходу та шлунку Національного інституту раку, кандидат медичних наук Юрій Кондрацький спільно із фахівцями КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради»: завідувачем торако-абдомінальним відділенням, заслуженим лікарем України Юрієм Скородумовим та лікарем-онкохірургом першої кваліфікаційної категорії Тарасом Крамаром. Передопераційну підготовку та анестезіологічне забезпечення пацієнта провів завідуючий відділенням реанімації та інтенсивної терапії, лікар-анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії Ігор Галушко.

Операція, яка тривала чотири години, виконана малоінвазивними методами за допомогою лапароскопа, без масивної травми, з мінімальними та малотравматичними ризиками під час операції.

Пацієнтка з наркозу вийшла прогнозовано, почуває себе задовільно.

Сьогодні, 5 квітня, на п’яту добу після оперативного втручання, жінку виписують додому.

Після отримання гістологічного дослідження буде прийняте рішення подальшого лікування. Пацієнтка буде знаходитись під постійним наглядом.

«Мікроінвазивні лапароскопічні втручання дозволяють зменшити операційну травму, вірогідність післяопераційних ускладнень та скоротити час перебування хворого в лікарні в післяопераційний період. Оперативні лапароскопічні втручання не відрізняються від відкритої хірургії по радикалізму, по кількості видаленої жирової клітковини та уражених лімфовузлів. В світі проводиться 60-70 % операцій при пухлинах стравоходу та шлунку за допомогою цих технологій. Кіровоградський онкологічний центр йде в ногу з передовими технологіями», – розповів Юрій Скородумов.

У Кіровоградському онкологічному центрі виконують лапароскопічні оперативні втручання не лише при пухлинах шлунку, але й проведена перша в області лапароскопічна пангістеректомія, широко використовується лапароскопічні аднексектомія, а також проведена лапароскопічна резекція шлунку.

«Генеральний директор онкоцентру Костянтин Яриніч приділяє увагу питанню саморозвитку, підвищенню професійного рівня лікарів і саме він є тим локомотивом, який змушує практикуючих лікарів йти в ногу із новітніми, світовими тенденціями лікування злоякісних пухлин. Завдяки його підтримці фахівці онкоцентру мають можливість тісно співпрацювати з професіоналами найвищого рівня та освоювати світові технології», – резюмував ЗЮрій Скородумов.

Фахівці Кіровоградського онкологічного центру підтримують дружні відносини з Національним інститутом раку. Проведення майстер-класів, навчання, розвиток, обмін досвідом стали невід’ємною частиною роботи онкохірургів.

Читайте також: Кропивницька тренерка допомогає дітям упоратися з гіперактивністю