18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я На Кіровоградщині розпочали масову вакцинацію проти коронавірусу препаратом Pfizer-Biontech

ЗДОРОВ'Я

На Кіровоградщині розпочали масову вакцинацію проти коронавірусу препаратом Pfizer-Biontech

04062102ico

Учора, 4 червня, Кіровоградщина отримала 5850 доз вакцини Pfizer-Biontech.

А вже сьогодні-завтра мобільні медичні бригади проводитимуть вакцинацію для людей з листа очікування. Про це повідомила керівниця відділу охорони материнства, дитинства та імунопрофілактики департаменту охорони здоров’я ОДА Антоніна Кодрул.

«Будемо проводити щеплення педагогічних працівників всіх закладів освіти - вищих, середніх та дошкільних. Вакцина буде використовуватися для медичних та соціальних працівників, а також осіб, які не отримали імунізацію під час двох перших етапів вакцинації. Імунізацію проводитимуть 7 мобільних медичних бригад. Вакцинація має розпочатися завтра, 5 червня. Наразі вже складений графік імунізації», - зазначила посадовиця.

За її словами, вакцина Pfizer-Biontech є найспецифічнішою за умовами зберігання.

«Препарат зберігається при температурі  -70 (-80 градусів). Вакцина доставлена у контейнерах із сухим льодом. І щодня наша головна медична сестра її виймає увечері, щоб вона розморозилася до температури 2-8 градусів. Вранці бригади її забирають і проводять щеплення. Розморожена вакцина має бути використана протягом 5 днів. Побічних реакцій серед населення від вакцини не реєстрували», – додала чиновниця.

Антоніна Кодрул зазначила, що поставка передбачена для проведення першого щеплення. Вже за 21 день область отримає препарат додатково.

Довідково:  розробниками вакцини Pfizer-Biontech є німецька біотехнологічна компанія BioNTech та американський фармакологічний концерн Pfizer.