25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Чому лікарні Кропивницького залишилися без належного фінансування

ЗДОРОВ'Я

Чому лікарні Кропивницького залишилися без належного фінансування

У медичних закладах Кропивницького склалася складна фінансова ситуація.

07 1

Про це повідомив головний лікар Центральної міської лікарні Олександр Артюх під час засідання шостої сесії Кропивницької міського ради сьогодні, 7 вересня.

Звертаючись до своїх колег-депутатів посадовець розповів про критичне становище щодо браку коштів у закладах другого та третього рівнів. На його переконання, це пов’язане з тим, що Національна служба здоров’я України не виконує своїх зобов’язань.

«На сьогодні є інформація, що заборгованість на рівні нашої області вже становить близько 11 мільйонів гривень. Зараз НСЗУ проводить розрахунки без урахування карантинного коефіцієнту, тобто  відповідно до показників 2020 року.  Але у 2020-ому були оголошені пандемія, карантин і заборони на планові госпіталізації та оперативні втручання, у нинішньому році таких обмежень немає. Наразі розрахунок виплат здійснюється на мінімальному рівні відповідно до минулорічних показників», – зазначив пан Артюх.

Він вважає, що заборгованість, яка виникла в лікарнях міста, зростатиме та набуватиме системного характеру. Тому представник партії «Європейська солідарність» від імені своїх однопартійців звернувся місцевих обранців із проханням підготувати звернення до керівництва держави з пропозицією щодо внесення змін у розрахунок фінансування закладів охорони здоров’я без прив’язки до 2020 року.

Міський голова Андрій Райкович наказав взяти питання на контроль та видав розпорядження підготувати звернення до головного лікаря країни.