17серпня2022

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Родовище, що у Кропивницькому, перевірять на предмет розповсюдження територією радіонуклідів

ЗДОРОВ'Я

Родовище, що у Кропивницькому, перевірять на предмет розповсюдження територією радіонуклідів

5423 1200x800 2

Чергові кроки реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище” обговорили у Кропивницькій міській раді.

8105875bca08d7cea8a0cb943ba443aeНа землях Веселівського кар’єру було захоронено 224 контейнера з рівнем радіації до 300 мкР. Чотири роки тому там, без жодних дозволів, розпочали розриття грунту. Невідомі планували  дістати  метал, щоб здати його в брухт. Міська влада припинила роботи. Водночас прийняли рішення про розробку проєкту реабілітації радіоактивного могильника. Партнерами міста у вирішенні цього складного питання виступили провідні спеціалісти Швеції і Норвегії, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження, ТОВ АФ «Україна». Про це йшлося під час робочої нарадипід головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Реалізація проєкту розпочалась. Вона розрахована на два роки. Спеціалісти вже виконали кілька важливих завдань: зібрали необхідну інформацію та систематизували її; оцінювали ризики, дійшовши висновку, що родовище не може знаходитись в тому стані, в якому є нині; також розробляли заходи з безпеки та захисту території.

Наступний крок в реалізації проєкту – гаммазйомка грунту, георадарна зйомка. Спеціалісти ретельно вивчатимуть, чи є розповсюдження радіонуклідів цією територією, щоб мати реальну картинку сучасного стану родовища.

"На тій території також буде встановлено чотири камери відеоспостереження. Ми плануємо завести їх у систему «Безпечне місто», щоб, у разі необхідності, вчасно реагувати на все, що відбуватиметься там", – розповів начальник управління з питань запобігання і виявлення корупції міської ради Олександр Шишко.

Реалізація цього проєкту для міста нині вкрай важлива.

"Ми розуміємо, що місто цей проєкт самотужки не виконає і дякуємо партнерам за його реалізацію. Кропивницькому важливо оздоровити забруднену ділянку", – зазначив Олександр Мосін.

Завершити реалізацію проєкту з реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище” планують у наступному році.

Читайте також: Роботи щодо небезпечних відходів «Веселівського родовища» у Кропивницькому виконують планомірно

Кропивницький: тривають збір інформації та оцінка ризиків перезахоронення радіоактивних відходів

Міжнародний консорціум допоможе Кропивницькому вирішити питання захоронення радіоактивних відходів

У міській раді Кропивницького обговорили подальшу долю глиняного кар’єру