03жовтня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Роботи щодо небезпечних відходів «Веселівського родовища» у Кропивницькому виконують планомірно

СУСПІЛЬСТВО

Роботи щодо небезпечних відходів «Веселівського родовища» у Кропивницькому виконують планомірно

33292 1200x800 2

У Кропивницькому сьогодні, 22 липня,  обговорили подальші кроки реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище”.

Участь в онлайнобговоренні взяли заступники Кропивницького міського голови Олександр Мосін, Олександр Вергун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко, головна санітарна лікарка області Надія Оперчук та партнери проєкту. А це – провідні спеціалісти Швеції і Норвегії, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, ТОВ «АФ Україна».

Торік було домовлено про те, що у 2021-му стартує реалізація проєкту перезахоронення небезпечних відходів «Веселівського родовища». Розрахований він на два роки. Цьогоріч кілька запланованих завдань вже виконали. Під час першого – збирали необхідну інформацію, брали інтерв’ю у людей, та систематизували її.

Під час виконання другого завдання оцінювали ризики і дійшли висновку, що родовище не може перебувати в тому стані, в якому є нині.

Під час третього завдання розробляли заходи з безпеки та захисту території.

За словами керівника цього завдання Юрія Ткаченка, після того, як всі пункти будуть затверджені, передбачається закупівля необхідного обладнання, втілення заходів захисту та обов’язкова розробка інформаційних програм для інформування громадян.

"Усі ці завдання ми створювали, базуючись на попередніх двох. Наша головна мета – зробити цей майданчик безпечним, запобігти поширенню радіації", – прокоментував Юрій Ткаченко.

За його словами, спеціалісти вже розглянули типи огорожі, з допомогою якої в майбутньому буде обгороджено ділянку родовища; опрацьовано, якими мають бути попереджувальні знаки із інформацією «радіаційна безпека», що будуть встановлені по периметру, встановлено вимоги до системи відеоспостереження.

"Проєкт планомірно втілюється в життя. Я переконаний, що ми його повністю реалізуємо. Місто хоче оздоровити цю ділянку, щоб потім мати змогу використовувати її для будівництва", – зазначив Олександр Мосін

Цьогоріч планують втілити і четверте завдання, під час якого спеціалісти розроблятимуть детальну програму обстеження майданчика і програми моніторингу.

Завершити реалізацію проєкту з реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище” планують у листопаді 2022 року.

Читайте також: Кропивницький: тривають збір інформації та оцінка ризиків перезахоронення радіоактивних відходів

Міжнародний консорціум допоможе Кропивницькому вирішити питання захоронення радіоактивних відходів 

У міській раді Кропивницького обговорили подальшу долю глиняного кар’єру