16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я На Кіровогращині новонароджених перевірятимуть на 21 спадкову хворобу (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

На Кіровогращині новонароджених перевірятимуть на 21 спадкову хворобу (ФОТО)

d61d5a9b556939a8

Ранню діагностику новонароджених на 21 спадкову хворобу запроваджують в Україні. 

Коли таку діагностику розпочнуть у всіх пологових відділеннях Кіровоградщини і скільки це коштує, дізнавалося Суспільне.

У кропивницькому пологовому будинку у всіх немовлят на другу чи третю добу беруть аналізи для перевірки на чотири спадкові недуги. Це — захворювання щитоподібної залози, вроджена патологія обміну речовин, порушення функції кори надниркових залоз і генетичне захворювання, яке вражає всі системи організму. Кров беруть із п’ятки на тест-картку.

"Я дала згоду на генетичний скринінг для того, аби бути впевненою, що в моєї дитини немає ніяких генетичних хвороб", сказала мама немовляти Ганна Мороз.

Рання діагностика спадкових та генетичних хвороб дозволяє запобігти розвитку важких ускладнень у дитини – говорить завідувачка відділення Тетяна Озимай.

"Так, ці недуги дуже рідко зустрічаються, але така діагностика дасть можливість лікарям вчасно призначити лікування, дієтичне харчування, щоб запобігти важкиим ускладненням".

Для пацієнтів ця послуга безкоштовна. Зі слів директора обласного департамету охорони здоров'я Олега Рибальченка, в Україні працюватимуть чотири регіональні центри неонатального скринінгу – в Києві, Харкові, Кривому Розі та Львові.

"Уже починають працювати у Львові та Києві. Ми очікуємо своєї черги, будемо співпрацювати з Харківським медико-генетичним центром. Також всі пологові відділення мають укласти договір з Нацслужбою здоров’я, скільки вони оплачуватимуть цю послугу".

За даними Олега Рибальченка, всі вісім пологових відділень області до кінця року мають розпочати неонатальний скринінг новонароджених на 21 хворобу.