26лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я У Кропивницькому запрацював кабінет надання комплексної медичної допомоги зі збереження жіночого репродуктивного здоров’я (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

У Кропивницькому запрацював кабінет надання комплексної медичної допомоги зі збереження жіночого репродуктивного здоров’я (ФОТО)

329152793 601425487983133 54708512935820331 n

Кабінет для надання комплексної медичної допомоги зі збереження жіночого репродуктивного здоров’я в умовах воєнного стану запрацював у Кропивницькому на базі міського пологового будинку.

Учора, 10 лютого, медичний заклад відвідали заступник міського голови Сергій Колодяжний, заступниця начальника ОВА, депутатка міської ради Катерина Колтунова, начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук, координаторка проєкту, в рамках якого було створено кабінет, Людмила Акімова та представниці благодійного фонду “Здоров’я жінки і планування сім’ї”.

Як повідомила генеральна директорка міського пологового будинку з функціями перинатального центру Людмила Романів, у гінекологічному кабінеті на безоплатній основі надаватимуться послуги жінкам і дівчатам, які опинилися в складній ситуації. Зокрема, внутрішньо-переміщеним особам, пацієнткам з інвалідністю, порушенням опорно-рухового апарату, а також жінкам, котрі постраждали від сексуального насильства. Кабінет обладнаний найсучаснішим безбар’єрним гінекологічним кріслом та меблями, в наявності всі необхідні інструменти та медикаментозні препарати.

329234064 814899759994028 1947717370249649071 n

"Ми з власної ініціативи дообладнали його придбаним за кошти міського бюджету апаратом УЗД, також нам виділили кошти для придбання мамографа. Окрім медичної допомоги, тут надаватиметься й психологічна. Всі заступник міського голови Сергій Колодяжнийми розуміємо, в яких травмуючих життєвих обставинах нині можуть опинитися українки, тож робитимемо все можливе, аби допомогати їм. В найближчих планах — створення для наших відвідувачок кімнати психологічного розвантаження", – розповіла Людмила Романів.

Для координаторки проєкту важливими є взаємодія і взаєморозуміння з представниками органів місцевої влади.

"У Кропивницькому з нами співпрацює чудова злагоджена команда. Під час прийняття рішень вони перш за все виходять із потреб людей, яким потрібна допомога. В місті нині знаходиться велика кількість українців з числа внутрішньо переміщених осіб і в більшості це жінки. Багато з них перебували на окупованих територіях, під обстрілами, місяцями сиділи в холодних, вогких підвалах, пережили величезний стрес або й фізичне насилля, тому потребують кваліфікованої медичної допомоги", – зазначила Людмила Акімова.

Сергій Колодяжний подякував усім, хто долучився до реалізації ініціативи.