13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Фальсифікат замість якісного масла – для дітей Кропивницького

ЗДОРОВ'Я

Фальсифікат замість якісного масла – для дітей Кропивницького

3464564523

Прокурори повідомили про підозру директору підприємства, яке здійснювало поставку спреда замість масла до навчальних закладів обласного центру.

За процесуального керівництва Кропивницької окружної прокуратури директору ТОВ «ОПТТОРГ-К» повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч.4 ст.191 КК України), повідомили в обласній прокуратурі.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що між підприємством та управлінням освіти Кропивницької міської ради укладено договір на постачання вершкового масла для потреб навчальних закладів міста.Прокурори встановили, що виконуючи умови договору, підприємець здійснив поставку вказаного продукту харчування неналежної якості", – йдется в повідомленні.

Технічні характеристики масла не відповідали вимогам ДСТУ у сфері обігу харчових продуктів. Зазначений продукт було виготовлено ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» та є спредом.

Чинним законодавством не передбачено використання спреду у харчуванні дітей, а також будь-якого включення його до раціону харчування як з додаванням до готових страв, так і використання готового продукту.

Унаслідок поставки спреду замість вершкового масла підозрюваний заволодів більш ніж 200 тис грн бюджетних коштів.

Здійснення поставки в освітні заклади міста фальсифікату підтверджено низкою експертиз масложирової продукції.

Досудове розслідування здійснює Кропивницьке РУП ГУНП в області, оперативний супровід – УСР.