13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Стабілізувати свій психоемоційний стан навчають жителів Кропивницького (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

Стабілізувати свій психоемоційний стан навчають жителів Кропивницького (ФОТО)

IMG 4371

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека Чижевського стала місцем проведення циклу тренінгів у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Перший семінар-тренінг з психологічної самодопомоги провела практична психологиня, керівниця Центру психологічної реабілітації обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Анна Колєва.

"Адаптація до стресу, підтримка власного психологічного стану стають важливими чинниками для збереження емоційної рівноваги під час непередбачуваних обставин. Особливо це важливо журналістам, які висвітлюють інформацію про військові події та надзвичайні ситуації в країні; спілкуються із військовими, ветеранами, пораненими бійцями", – наголосила тренерка.

IMG 4397

Стикаючись зі стресом, мозок запускає підсвідомі програми виживання. Спрацьовують інстинкти. У кожної людини найбільше проявляється одна з трьох реакцій: «бий», «біжи» або «замри» – і всі системи організму працюють на неї.

«Коли мозок заблокований, важливо відновити фізичний стан за допомогою різних каналів сприйняття інформації, щоб стабілізувати свій психоемоційний стан», – зазначила Ганна Колєва.

Психологиня представила учасникам тренінгу техніки та вправи, які допоможуть стабілізуватися у стресових подіях, відновитися після напруженого дня та інше. Це дихальні вправи, медитація, розслаблення м’язів та ін. Вони ефективно зміщують фокус уваги, дають можливість заспокоїтись та налаштуватись на більш позитивний лад.

Такі нехитрі методики обов’язково поліпшать самопочуття та допоможуть віднайти ґрунт під ногами. А це саме те, що дуже необхідно усім у ці непрості часи.

Тренінг можна побачити за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3Q_ytyZwSxc.

Лара Гуріна