23липня2024

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я На Кіровоградщині встановлюють станції моніторингу якості повітря

ЗДОРОВ'Я

На Кіровоградщині встановлюють станції моніторингу якості повітря

24baza volna

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 40 000 людей щорічно помирають в Україні внаслідок забруднення повітря.

Кіровоградська область також стикається з проблемою забруднення повітря. Оскільки регіон має розвинену промисловість, шахти, транспортну інфраструктуру та сільське господарство, забруднення повітря може бути значним. Одними із найнебезпечніших забруднюючих речовин у Кіровоградському повітрі є саме дрібнодисперсний пил та радіація. Частинки дрібнодисперсного пилу можуть проникати не лише у легені, а й у серцево-судинну систему, спричиняючи легеневі та серцеві захворювання, різні форми раку, нейродегенеративні захворювання, а також підвищують вразливість людини до вірусів та бактерій, що призводить до передчасної смерті.

Радіація викликає в організмі різні реакції та незворотні зміни, в тому числі може ушкоджувати генетичний апарат, що потенційно загрожує виникненням вроджених вад, онкологічних та інших хвороб у нащадків опромінених осіб. Під впливом радіації різко пригнічуються захисні сили організму, що зумовлено падінням числа лейкоцитів та їх здатності поглинати бактерії, що знаходяться в крові. Мікроорганізми, які «мирно» живуть в кишківнику здорових людей, під впливом випромінювання легко проникають в кров і там розмножуються до кількостей, які можуть викликати захворювання. Отже, опромінення знижує опірність організму інфекціям.

З цього виходить, що забруднене повітря є однією з найгостріших проблем світу і торкається не лише мегаполісів, а й невеликих міст та сіл. 

Діти, люди похилого віку, а також ті, які мають хронічні захворювання дихальних шляхів – є найбільш чутливими та вразливими до небезпечних речовин у повітрі. 

Добре, ми вже зрозуміли, що повітря забруднене і небезпечне. Ми не хочемо, щоб від нього хворіли та страждали люди. Ми хочем, щоб кожен мав доступ до чистого повітря та міг дихати вільно! 

 Як виправити ситуацію? 

Було б чудово встановити очисні фільтри на заводи, заборонити спалювання будь-яких шкідливих речовин, зменшити до мінімуму використання приватного транспорту, кожного дня висаджувати дерева та зменшити викиди в атмосферу хімічних матеріалів! 

Звісно ми не можемо очистити все повітря, або ж дихати через протигаз постійно, але є дещо, що ми дійсно можемо! 

Один із можливих способів контролювати рівень забруднення повітря – є встановлення станцій моніторингу якості повітря. Ці станції дозволяють вимірювати концентрацію різних забруднювачів, таких як оксиди вуглецю, діоксиди азоту, сірчистий газ, озон, тверді частки та інші. Тобто забезпечать актуальною та надійною інформацією про рівень забруднення повітря та його склад у вашому регіоні.

Отже, головна мета станцій моніторингу якості повітря – це забезпечення надійної інформації про рівень забруднення повітря та його склад. Ця інформація може використовуватися для прийняття рішень щодо захисту здоров’я людей та довкілля, а також для контролю за промисловими підприємствами та регулювання викидів забруднювачів. Крім того, ви будете знати, яка на цю мить якість повітря! І у разі поганої якості зменшите своє перебування на відкритому просторі та уникнете провітрювань приміщення. Такі маленькі кроки зменшать негативний вплив забрудненого повітря на ваше здоров’я. 

Для отримання максимально точних результатів моніторингу якості повітря, потрібно кілька станцій. 

Таким чином, у Кропивницькому за сприяння ГО “Флори” встановила 1 станцію моніторингу, у с. Первозванівці 5 та ще 2 у Злинці. 

Світлина – ілюстративна.

Джерело: ГО "Флора"