23липня2024

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Через захворювання на кашлюк у двох освітніх закладах Кіровоградщини ввели карантин (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

Через захворювання на кашлюк у двох освітніх закладах Кіровоградщини ввели карантин (ФОТО)

photo 5397637279972971234 y

Зростає захворюваність на кашлюк серед дітей у Кровоградській області .

Уже виявлено 17 випадків, повідомила під час брифінгу в обласній військовій адміністрації головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук.

«У попередні роки через достатній рівень вакцинації на Кіровоградщині не було жодного випадку кашлюку. У березні був зареєстрований перший випадок у п’ятимісячної дитини, яка не була щеплена. В цілому, за два місяці нинішнього року в Україні було зареєстровано 515 випадків кашлюку. А за три місяці – вже понад 1000 випадків», – зазначила Надія Оперчук.

Через хворобу дітей уже у двох освітніх закладах Кіровоградщини ввели карантин. Йдеться про Богданівський ліцей Суботцівської громади, там він триватиме до 6 травня; та кропивницький дитячи садок – до 15 травня.

Що таке кашлюк і чим він небезпечний

Кашлюк — це бактеріальне інфекційне захворювання, яке перебігає як затяжний бронхіт зі складними нападами кашлю, йдеться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗУ. Захворювання є вкрай заразним, кашлюк легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. На нього хворіють здебільшого діти та підлітки, але захворіти можуть також і дорослі. 

Найбільш небезпечним кашлюк є для немовлят, у яких може викликати апное — тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.

У 2023 році в Україні був зареєстрований летальний випадок від кашлюка у дитини віком до 1 року. Старші діти та дорослі зазвичай одужують, але хвороба є дуже виснажливою та сильно ослаблює організм.