22вересня2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Мітингарі Кропивницького вимагають накласти мораторій на варварську обрізку дерев (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Мітингарі Кропивницького вимагають накласти мораторій на варварську обрізку дерев (ФОТО)

Сьогодні, 11 червня, на площі перед міською радою активісти та небайдужа громада Кропивницького вийшли на мітинг заради збереження зелених насаджень міста.

11 2

Вони вимагають накласти мораторій на варварську, на їхню думку, обрізку дерев та розробити спеціальне положення, згідно якого були б встановлені норми та вимоги щодо гуманного облагороджування рослин. 

«Неправильна обрізка дерев – це не лише величезні фінансові збитки, адже мертве дерево треба спиляти, викорчувати та посадити нове. Вона позбавляє нас, мешканців міста, кисню та місця затінку», – наголосила громадська активістка ГО «Озеленення Кропивницький» Надія Паливода.

Мітинггарі погоджуються, що взагалі без обрізки обійтися не можливо,  та це має бути санітарне чи аварійне формування крони. Але без потреби робити з дерев інвалідів, як це зараз можна побачити у Парку Перемоги, це неприпустимо. 

11 1

«Кропивницький займає одне з перших місць із захворювання на рак, адже люди потерпають від радонового пилу.  Не даремно раніше спеціально висаджувалися цілі лісосмуги та створювалися спеціальні парки, аби дерева мали можливість перетягувати на себе цей смертельний бруд. А що зараз. Замість того, аби збільшувати кількість дерев, ми нещадно їх обрізаємо, чим нищимо. Ще зі школи усім відомо, що крона рослин має бути того ж самого діаметру що і коренева система. Лише за таких умов рослина може повноцінно існувати. А мешканці міста отримувати такий необхідний кисень» , – зазначила директор ООО «Друкмаш-Центр», член громадської ради Кропивницького Людмила Шубіна.

11 3