09липня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Чому мешканці однієї з вулиць у Кропивницькому виступають проти її ремонту

СУСПІЛЬСТВО

Чому мешканці однієї з вулиць у Кропивницькому виступають проти її ремонту

Кропивничанка Тетяна Крикун – категрично проти ремонту проїжджої частини по вулиці Василя Ніікітіна, що в обласному центрі. 

536 973Про це жінка заявила з трибуни учора, 11 червня, під час третього засідання п’ятнадцятої сесії сьомого скликання міської ради Кропивницького.

Виступаючи перед депутатами, вона навела кілька, на її думку, вагомих аргументів, чому в жодному разі не можна ремонтувати згадану дорогу. Один із них – мешканці вулиці проти того, щоб під їхніми будинками їздили автомобілі.

«Це район доволі давньої забудови, там старі будинки. Вони не витримують навантаження на фундамент і вібрації, спричиненої рухом транспорту проїжджою частиною. Крім того, наші будинки і так поряд із залізницею, кудою весь час курсують потяги. Бракувало, щоб ще й великі авто нам шуму додавали», – зазначила Тетяна Крикун.

Принагідно вона попросила головного архітектора міста провести перевірку міцності будівель по вулиці Нікітіна, частина яких, за її словами, навіть не мають фундаментів. 

Ще один факт, чому, на думку активістки, не можна пускати дорогою машини, бо «там гуляють мами з дітьми, поруч – школа і спортивний майданчик».

На зауваження відповів міський голова Андрій Райкович, який наголосив, що він не повністю розуміє таку реакцію на намагання влади провести сучасний якісний плановий ремонт по вулиці Василя Ніікітіна.

«Нині вона в поганому технічному стані і явно потребує ремонту. Крім того ця вулиця не закрита для проїзду транспорту. Й інформація про те, що «звикли прогулюватися по дорозі», –  це не аргументація проти ремонтних робіт на ній», – зауважив очільник міста.

І додав, що логістика в місті вибудовується не відповідно до чиїхось забаганок, а згідно з планом розвитку міста.

«Арка» – це той об'єкт, що поліпшить логістику у Кропивницькому, розвантажить автопотоки, щоб не було, зокрема, і надмірного викиду шкідливих речовин у повітря в районі проїзду під залізницею. Ремонт і арки, і прилеглої території –  це не чиясь спонтанна забаганка. На сьогодні ціла команда професіоналів працює над питаннями логістики. Тому заплановано реконструкцію й окремих вулиць», –  підкреслив Андрій Райкович.

Він нагадав присутнім у сесійній залі, як минулоріч «баламутили людей на вулиці Бабушкіна». І припустив, що за тим же сценарієм ті ж люди тепер збурюють мешканців іншої вулиці з мікрорайону Новомиколаївка. Та принагідно закликав депутата тамтешнього округу Сергія Капітонова роз’яснити своїм виборцям, що ремонт дороги здійснять задля їхнього ж блага. 

Насамкінець очільник міста додав, що великоваговий транспорт, який так лякає людей, узагалі має рухатися виключно поза містом. І нині вже готується відповідне рішеня міського голови.

Читайте також: Кропивницький: на вулиці Тютюшкіна відновили ремонтні роботи

Усе за планом: у Кропивницькому комунальники прибирають вулиці міста та ремонтують дороги