13серпня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як у Кропивницькому коментують підвищення тарифів на воду

СУСПІЛЬСТВО

Як у Кропивницькому коментують підвищення тарифів на воду

Усі подвір’я по вулиці Херсонській у Кропивницькому, які залило стоками після аварії на трубопроводі, почищені, на місці пориву тривають земляні та підготовчі роботи.

23 24

Директор Кропивницького водопровідно-каналізаційного господарства Валентина Давидчук розповіла, чому стався порив, як і коли ремонтуватимуть трубу та що робити для профілактики таких ситуацій.

«Головна насосна станція каналізації, яка відводить стічні води, знаходиться на вулиці Кропивницького в обласному центрі. Один із напірних колекторів, який був збудований ще у 1975 році, проходить по вулиці Херсонській і саме на ньому сталася аварійна ситуація. Відбулося руйнування розтрубного з’єднання – за рахунок втомленості металу. Розсипався цемент і зруйнувалася сама арматура всередині труби. Аби проводити ремонт, там незручні умови – поруч проходять центральний вуличний та дворовий газопроводи, електричні кабелі. У процесі відновлення мережі на стикове з’єднання буде встановлений металевий бандаж, зачеканений мотузкою, далі цементом, і лише після цього трубопровід запуститься в роботу. Частина труби в нас є – ми її не купували, лише придбали листовий метал. Матеріали обійшлися у декілька тисяч гривень», – зазначила директорка водоканалу.

23 23

За повідомленням посадовиці, сьогодні у Кропивницькому діють 314 кілометрів мереж водовідведення. Частина з них вже амортизована – відновлена, але ще багато старих, аварійних.

«Для того, аби таких ситуацій не виникало, потрібно замінювати труби на нові, адже порив на мережі водопостачання – це витоки чистої води, а коли витікають нечистоти – це не лише скарги від громадян, а в першу чергу питання їхнього здоров’я. На ремонт та заміну мереж потрібні кошти, які закладаються в тариф. Тому коли тарифи зростають, то споживачі повинні розуміти, що це робиться для підвищення якості послуг, якими вони користуються, і сплачувати вчасно і у повному обсязі за отримані комунальні послуги», – акцентувала Валентина Давидчук.

23 22

http://www.kr-rada.gov.ua