01червня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У дитсадку на Кіровоградщині годували фальсифікованою їжею

СУСПІЛЬСТВО

У дитсадку на Кіровоградщині годували фальсифікованою їжею

На Кіровоградщині виявили і вилучили з обігу три марки фальсифікованого вершкового масла.

09 19 81 1

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі області.

Для проведення лабораторних досліджень фахівці відібрали масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «Вівальді Д», Хмельницька область; масло вагове «Селянське» з вмістом жиру 72,5% виробництва ТОВ «Хеппі Мілк Плюс», Київська область; масло солодковершкове «Вершкова долина» з вмістом жиру 72,6% виробництва ДП «Старокостянтинівський молочний завод», Хмельницька область.

Перевірка показала, що усі зразки не відповідають вимогам нормативної документації (ISO 17678:2010) за тригліцеридним складом молочного жиру, що є порушенням ст. 32, 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та фальсифікацією продукту. До того ж один із видів (ТОВ  «Хеппі Мілк Плюс») не відповідав вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» за фактичними мікробіологічними показниками, причиною чого могло стати порушення температурного режиму під час зберігання.

Продукція ТОВ «Вівальді Д» і ДП «Старокостянтинівський молочний завод» була відібрана в торговельних закладах Кропивницького та Долинської, а масло виробництва ТОВ «Хеппі Мілк Плюс» –  на харчоблоці дошкільного навчального закладу в Знам’янці.

Відтак Держпродспоживслужба прийняла рішення припинити обіг масла зазначених виробників у торговельних закладах та дитячих садках, а також скасувати його закупівлю у виробника для харчування дітей.