23вересня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Скільки коштуватимуть теплі батареї мешканцям Кропивницького

СУСПІЛЬСТВО

Скільки коштуватимуть теплі батареї мешканцям Кропивницького

Комунальне підприємство «Теплоенргетик» розпочне опалювальний сезон 2019-2020 років з новими тарифами на послуги теплопостачання.

10 1

Виконавчий комітет міської ради Кропивницького встановив для єдиного тепер у місті теплогенеруючого підприємства тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для трьох категорій споживачів: населення, бюджетних установ та всіх інших.

Основними підставами збільшення тарифів для КП «Теплоенергетик» стали структурні зміни в системі теплозабезпечення міста, вимоги діючого законодавства у сфері житлово-комунальних послуг включення до вартості послуг всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та не допущення встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру таких економічно обґрунтованих витрат. І, нарешті, зростання складових тарифу у порівнянні з чинними: собівартості виробництва теплової енергії, вартості палива, електроенергії, водопостачання і водовідведення та мінімальної заробітної плати.

Таким чином, відповідно до прийнятого рішення, економічно обґрунтований тариф на теплову енергію для бюджетних установ складає 2233,85 грн/Гкал з урахуванням ПДВ. Зафіксовано зростання до чинних тарифів КП «Теплоенергетик» на 6,9 % , або 144,34 грн, а до тарифів ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» – 3,6 %, або ж 77,45 грн.

Інші споживачі, крім населення, будуть сплачувати тариф на рівні 2279,85 грн/Гкал з ПДВ. Тут зростання складає у порівнянні із чинними тарифами КП «Теплоенергетик» - 9,1 %, або 190,34 грн, а до тарифів ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» – 5,7 % (123,45 грн).

І, нарешті, економічно обґрунтований розмір тарифу на теплову енергію для населення становить 2137,81 грн/Гкал, що відповідає зростанню до чинного на 33,4 %, або 534,77. Порівнюючи з минулорічним тарифом ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» підвищення встановленого тарифу складає 0,4 % - 8,73 грн.

«Усі розрахунки перевірені департаментом з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій, а їхня технічна частина: річний план виробництва, норми витрат паливно-енергетичних ресурсів погоджені ГУ ЖКГ. У результаті встановлено, що усі затрати закладені в собівартість тарифу по їх мінімально можливому рівню, а розрахунки відповідають вимогам чинного законодавства», - зазначила заступниця начальника управління економіки департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Аліна Пузакова.

Детальніше за посиланням.