28травня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький: у місті, де дислокується еліта української армії, має бути гідний пам’ятник героям

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький: у місті, де дислокується еліта української армії, має бути гідний пам’ятник героям

У Кропивницькому пройшло чергове засідання міської топонімічної комісії під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова.

18 9

Про це інформує пресслужба міськради.

Присутні розглянули ескізну пропозицію пам’ятника Захисникам України в Ковалівському парку, передану координатором Громадської Ініціативи «Армія SOS» Оксаною Червоною міському голові Андрію Райковичу під час вшанування загиблих героїв-спецназівців.

За роз’ясненням члена комісії, начальника відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури міської ради Надії Лісняк, пам’ятник встановлюватиметься на території парку, який по собі є об’єктом охорони з боку держави, а тому його спорудження передбачає виконання передбачених чинним законодавством процедур: обґрунтування, погодження місця з органами місцевого самоврядування, фінансових і економічних розрахунків. За умови використання бюджетних коштів для виготовлення пам’ятника, обов’язковим є проведення конкурсу і розгляд на ньому альтернативних варіантів.

«Облаштування такого пам'ятного знаку є надзвичайно важливою для нашого міста, де дислокується еліта української армії, де служать легендарні «кіборги», справою. Я вже свого часу озвучував цю пропозицію, підтримую її і зараз», - відзначив Андрій Табалов.

Члени топонімічної комісії вирішили звернутися до міського голови з пропозицією доручити опрацювати це питання профільним виконавчим органам, а ініціаторам проекту допомогти з належним оформленням пропозиції.

Комісія також погодила встановлення пам’ятних дощок учаснику АТО Володимиру Ткаченку, педагогу-новатору Валерію Едигею та меморіальної дошки військовополоненим, закатованим гітлерівцями у шталагу №305, який був організований у будівлі військової служби правопорядку гарнізону за адресою вулиця Шевченка, 3, в період із 1941 по 1943 роки за умови погодження текстів написів.

Останнім питанням порядку денного члени комісії погодили проект рішення міської ради «Про затвердження переліку уточнених назв і написання українською мовою площ, проспектів, вулиць, провулків, проїздів, тупиків, бульварів міста Кропивницького».

Читайте також: Чи з’явиться у Кропивницькому гідний пам’ятник загиблим спецпризначенцям