05липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: представники Йосипівської ОТГ відстоюють право на існування громади

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: представники Йосипівської ОТГ відстоюють право на існування громади

177910ba 1437 43b5 8612 335acf273953

Учора, 29 травня,  біля Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України Асоціація Об’єднаних територіальних громад провела мирну масову акцію, до якої долучилися серед громади з усієї України й представники Йосипівської ОТГ Новомиргородського району.

Активісти прагнули захистити законні права та інтереси об’єднаних територіальних громад, які за розпорядженнями Уряду про затвердження перспективних планів формування території громад областей, планують ліквідувати, інформують Новомиргородські вісті.

Громади вимагали від КМУ зберегти ОТГ, які пройшли демократичний шлях добровільного об’єднання, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

За рішенням сесії Йосипівської ОТГ було написане звернення з клопотанням про збереження громади до президента та КМУ. Звернення вручили високопосадовцям.

Від Кіровоградської області участь у протесті взяли і представники Приютівської, Попельнастівської, Братолюбівськоїта Олексіївської громад.

Довідка: Наразі майже 120 діючих ОТГ потрапили під загрозу ліквідації після того, як їх не включено до оновлених перспективних планів формування територій громад областей України. Асоціація ОТГ закликає Кабінет Міністрів переглянути перспективних планів формування території громад областей. Ситуація, що склалась із ліквідацією понад 100 ОТГ, створює соціальну напругу, незадоволеність мешканців громад, готовність до протестів.

Органи місцевого самоврядування цих громад вже подають позови до суду і оскаржують розпорядження КМУ, адже примусове приєднання є недопустиме, це суперечить ст.5 Європейської Хартії місцевого самоврядування.

           Читайте також:  Кіровоградщина: чи мають громади шанс на збереження статус-кво

У перспективному плані Кіровоградщиніи передбачили створення 48 ОТГ

Що сприятиме збільшенню надходжень до місцевих бюджетів на Кіровоградщині