28січня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Коли кропивницька "Зірка" повернеться до професійної ліги (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Коли кропивницька "Зірка" повернеться до професійної ліги (ФОТО)

386 2020

Наступного року кропивницькій футбольній команді "Зірка" виповниться 110 років.

Це – одна з найстаріших футбольних команд країни. На різних етапах свого тривалого існування вона зазнавала як злетів, так і падінь. Особливо такі "гойдалки" характерні для неї були в останні десятиліття – тричі (в сезони 1994–1995, 2002–2003 та 2015–2016 років) "Зірка" здобувала право виступати серед грандів українського футболу й тричі його позбувалася.

Нині "Зірка" виступає в аматорській лізі, посідаючи там поки що скромне п'яте місце.

Коли ж почнеться її повернення до професіоналів?

З цим запитанням кореспондент "З перших уст" звернувся до виконавчого директора футбольного клубу "Зірка", одного з найкращих знавців його історії Андрія Перевозника.

IMG 8207

На початку своєї відповіді Андрій порадив за будь-якої ситуації залишатися оптимістом, адже футбол – це той вид спорту, в якому утриматися на вершині не просто (прикладів в історії українського та світового футболу чимало). 

Що ж до повернення "Зірки" до однієї з професійних ліг, то, на його думку, це залежить від кількох чинників. Фінансовий, звичайно, – найголовніший серед них, але не єдиний.

"Треба, щоб у цьому було зацікавлене ще й місто. Я думаю, що частину міського бюджету доцільно було б витрачати на будівництво футбольних полів, на популяризацію футболу серед дітей. Про те, що в місті повинно бути кілька якісних футбольних полів, мова ведеться наскільки мені відомо з історії ще з п'ятдесятих років минулого століття, але зрушень немає. Стадіон у нас в місті всього один", – сказав Перевозник.

Він не вважає, що нинішні спонсори клубу втратили інтерес до команди, але й не заперечує, що клуб узяв паузу.

"У клубі 10 дитячих команд, одна аматорська. Пройти атестацію до Другої ліги нам не важко, адже маємо чималий досвід. Тут в нас проблем не виникає. Важливіше інше – яку ми мету ставимо? Просто виступати в Другій лізі й вести боротьбу за 8-10 місце? Якщо це станеться, то, безумовно, заради виходу до Першої ліги. Зараз у нас в складі 17 вихованців нашої академії. Ми їм даємо шанс стартувати в аматорських змаганнях. Чи будуть вони відповідати рівню професіоналів – це інше питання", – уточнив футбольний функціонер.

Отже, і наступний свій сезон ФК "Зірка" проведе в статусі аматорів.

Чи не боїться вона розгубити своїх вболівальників? 

"Справжні вболівальники ніколи не зраджують своєї команди. Є такі й у "Зірки". Вони завжди з нею – в будь-якій лізі, під час домашніх і виїзних матчів", – відповів на запитання Андрій Перевозник.

І додав, що це дуже важливо для майбутнього "Зірки".

Фото Віталія Ніколаєнка