18вересня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО За порушення карантинних обмежень на Кіровоградщині водіїв можуть оштрафувати на 34 тисячі гривень

СУСПІЛЬСТВО

За порушення карантинних обмежень на Кіровоградщині водіїв можуть оштрафувати на 34 тисячі гривень

0508202ye1

На Кіровоградщині з початку послаблення карантинних норм відновились 550 автобусних маршрутів.

Із цієї кількості 169 рейсів є міжобласними. Ще 122 – міжміськими у межах регіону. У решті випадків йдеться про міські та приміські пасажирські сполучення. Про це повідомив керівник управління інфраструктури ОДА Володимир Дмитренко, інформує пресслужба ОДА.

«Усі перевізники мають дотримуватись протиепідемічних заходів. У постанові головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка вказано, що перевезення пасажирів можуть здійснюватися виключно в кількості місць, передбачених для сидіння. Водії та пасажири повинні перебувати в засобах індивідуального захисту. Окрім цього, перевізники зобов’язані проводити обробку транспортних засобів перед виїздом на лінію і після завершення руху», – зазначив Володимир Дмитренко.

За його словами, діяльність перевізників контролюється представниками поліції та Укртрансбезпеки. За фактами порушень склали 7 адмінпротоколів.

Володимир Дмитренко пояснює, що штрафи за порушення протиепідемічних норм можуть накласти, як на перевізників і водіїв, так і на пасажирів.

«За порушення карантинних обмежень водіїв штрафують на суму від 17 до 34 тисяч грн. Штраф від 17 тисяч грн можуть накласти й на пасажирів за їх перебування в салоні транспортного засобу без захисної маски. А ось для перевізників розмір мінімального штрафу сягає вже від 34 тисяч грн», – розповів посадовець.

Щодо зон відповідальності, перевізник зобов’язується забезпечувати водіїв засобами індивідуального захисту та дезінфекції. Натомість водії не мають права пропускати в салон пасажирів без захисних масок. Якщо ж людина без засобів індивідуального захисту перешкоджає руху автобусу й намагається пройти в салон, ігноруючи зауваження, водій має викликати на місце події поліцію. У таких випадках сплатити штраф за порушення карантинних норм доведеться пасажиру.