21жовтня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як учитель-патріот із Кіровоградщини готується до чемпіонату Європи (ФОТО. ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

Як учитель-патріот із Кіровоградщини готується до чемпіонату Європи (ФОТО. ВІДЕО)

30b71f93030a82

Учитель фізичної культури з Новоукраїнки Кіровоградської області Сергій Кондратьєв вивчає та популяризує козацькі традиції.

970655f0fd2dd7ae

Він – чемпіон України з козацького двобою 2018 року. Бойовим мистецтвом Сергій Кондратьєв почав займатися три роки тому після повернення із зони Антитерористичної операції, розповіли на Суспільному.

Він тренується в національному лляному костюмі, шаблю викував собі сам.

"Я читав історичні дані про її розмір, довжину. Можна взяти шаблю і визначити зріст козака – він має її взяти під саме перехрестя і шабля має не торкатися землі. Шабля одного козака другому могла б і не підійти".

Один трихвилинний виступ – це як трикілометрова пробіжка, розказав пан Сергій. Під час виступу демонструє прийоми зближення з противником, боротьби із двома суперниками, бою на коні.

Цей вид бойового мистецтва популяризує серед своїх учнів. Тренується із дівчатами також. Дев’ятикласниця Руслана Корнілова опановує козацький двобій один рік.

"Я раніше танцями займалась, але козацький двобій краще, обороняти себе можна", – розповіла дівчина.

За козацьким звичаєм Сергій Кондратьєв носить у вусі сережку та відростив чуба.

"Я ношу сережку із 6 класу. Сережка у вусі козака це не просто прикраса – вона означає його сімейний стан. В лівому вусі – як у мене – це означає, що один син у матері. Козак не має права носити чуба, якщо не захищав свою державу в бою. Я побував у боях, маю повне моральне право відпустить чуба".

Нині пан Сергій готується до чемпіонату Європи, хоча де і коли він відбудеться, поки не знає.

Деталі у відео.

Довідково: козацький двобій – це вид бойового мистецтва, заснований на козацьких традиціях, українській культурі, прийомах та ударах, які використовували козаки під час бою