21жовтня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині запрацював ще один гемодіалізний центр

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині запрацював ще один гемодіалізний центр

n5

Учора, 16 жовтня, в Олександрії офіційно відкрили центру нефрології та діалізу. 

У перший день роботи лікування провели для дев’ятьох хворих із хронічною нирковою недостатністю. Усі вони – мешканці Олександрії. Послуга для них – безкоштовна, інформує пресслужба міськради.

Після відпрацювання процедури гемодіафільтрації крові та інших технічних моментів, кількість пацієнтів зросте, як і кількість робочих змін у медперсоналу.

У день відкриття міський голова Олександрії Степан Цапюк відвідав центр, де оглянув обладнання, ознайомився з ходом лікування перших пацієнтів, поспілкувався з медичними працівниками та подарував закладу сучасний апарат ЕКГ.

Новозбудоване приміщення має комфортні умови для лікування і відпочинку хворих та роботи медичного персоналу, а апарати гемодіафільтрації Fresenius, встановлені там, одні із найкращих по всій Україні.

Із міського бюджету на найближчий місяць роботи центру нефрології та діалізу виділені кошти на закупівлю медикаментів, витратних матеріалів та заробітну плату працівникам. За штатним розписом співробітників буде 17, серед них – завідувач відділенням, двоє лікарів-нефрологів, п’ятеро медичних сестер, санітарки, інженер, технік. Весь медичний персонал пройшов відповідне навчання.

Планується, що НСЗУ розпочне фінансування гемодіалізного центру в найближчому майбутньому, після чого процедуру по гемодіафільтрації крові зможе проходити до 40 хворих олександрійців у місяць.

При потребі центр може взяти на лікування ще близько 15-20 хворих з Олександрійського та інших районів, а також сусідніх міст.