27листопада2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Антикорупційна програма Кіровоградщини – серед трійки лідерів  

СУСПІЛЬСТВО

Антикорупційна програма Кіровоградщини – серед трійки лідерів  

19 10 20

Коаліція антикорупційних громадських організацій напередодні місцевих виборів перевірила антикорупційні програми 22 обласних рад.

В Україні такий моніторинг проводиться громадськістю вперше.

Так, антикорупційна програма Кіровоградської обласної ради отримала 34 бали із 136 можливих. Попри низький показник область увійшла у трійку лідерів: найвищий бал у Львівської обласної ради –– 55 балів, друге ж місце посіла Київська міська рада з результатом у 46 балів. 

Серед критеріїв оцінки програм –– відповідність програми вимогам антикорупційного законодавства, відкритість процедури прийняття програми, конкретність поставлених цілей та інше.

Найбільша ж кількість балів присвоювалась за якісну деталізацію програми: коректне визначення корупційних ризиків, покрокове планування антикорупційних заходів та чітке визначення строків, до яких мають бути виконані.

За результатами громадського моніторингу антикорупційні програми обласних рад виявилися неефективними для запобігання корупції.

«Такі низькі бали демонструють, що підхід до розробки антикорупційної програми є формальним, так само як і боротьба з корупцією у регіонах. Якщо обласна рада готова запроваджувати дієві заходи для запобігання корупції – ми як представники громадськості готові допомогти», – розповіла представниця Антикорупційного штабу Ольга Іванова.

Для перевірки активісти користувалися спеціальною методологією з рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції.